Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

BAJKOPODRÓŻE. TWÓRCZE CZYTANKI

Dzieciństwo to magiczny czas, w którym kształtuje się nasza wrażliwość a to, co z niego zapamiętamy, zostaje z nami na zawsze. Dlatego zachęcamy do spędzania czasu z naszymi maluchami i poświęcenia im 100% uwagi chociaż raz w tygodniu. Nowe zabawki szybko lądują na półce, słodycze zostają zjedzone, a wspomnienia z czasu spędzonego wspólnie z rodzicami procentują przez całe życie.

„Bajkopodróże – twórcze czytanki” to bajkowa podróż po klasyce literatury dziecięcej połączonej z teatralnymi i plastycznymi warsztatami prowadzonymi przez aktorów z Grupy Zaplecze, odbywające się w Białołęckim Ośrodku Kultury od września 2017 roku.  Przez pierwsze pół godziny aktorzy czytają dzieciom baśnie z różnych stron świata (m.in. fińskie „Muminki” Jansson, duńską „Małą Syrenkę” Andersena, rosyjską „Bajkę o złotej rybce” Puszkina i izraelskie „Opowiadanie o złej czarownicy Kunegundzie” Singera), druga część warsztatów poświęcona jest wspólnej zabawie. Zajęcia są przeznaczone dla rodziców i dzieci w wieku 6-10 lat. Czas trwania zajęć to 60 min.

6 października o godzinie 11.00 dzieci wraz z rodzicami wybiorą się do Chin, gdzie pewien cesarz zamieszkiwał w przepięknym pałacu otoczonym wspaniałym ogrodem. W tych ogrodach na jednej z gałęzi przysiadywał słowik. Śpiewał sobie, a swoim śpiewem uprzyjemniał pracę okolicznym robotnikom i rybakom. Pewnego dnia cesarz gdy dowiedział się o słowiku, zapragnął aby i jemy śpiewał. Otrzymał w prezencie bardzo podobnego ptaka, zrobionego ze złota, który każdego dnia śpiewał tę samą melodię. Cesarz uwielbiał to. Jednak gdy cesarz zachorował, zepsuł się i jego słowik. Jak potoczyła się dalej ta historia? Do czego służą chińskie pałeczki, a do czego posłużą nam? O tym dzieci przekonają się podczas warsztatu.

Zapisy na najbliższe warsztaty od 20 września mailowo: kasa@bok.waw.pl lub telefonicznie pod nr. 22/3004800 wew. 1. Ilość miejsc ograniczona.