Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

Kino na BOKu

Kino na Boku w Białołęckim Ośrodku Kultury

Kino Na Boku, działające w Białołęckim Ośrodku Kultury przy van Gogha 1, to nie tylko miejsce spotkań ze świetnym filmem i miejsce rozwoju dobrych praktyk filmowych, ale również rozrywka na najwyższym poziomie dla całym rodzin. Kino należy do prestiżowej Sieci Kin Lokalnych i Studyjnych.

Kino Na Boku, pierwsze kino na Białołęce, zostało otwarte w połowie października 2014 roku. Od tego czasu z powodzeniem wpisało się w kulturalny pejzaż dzielnicy i zyskało swoją stałą, lojalną widownię, która z roku na rok się poszerza.

W Kinie na Boku, oprócz regularnego repertuaru filmowego (tak jak w innych warszawskich kinach), który można sprawdzać na stronie internetowej BOK-u, realizowane są także, w ramach konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”, cykliczne projekty edukacyjne, jak np. „Kino dla mam” czy też „Kino bez barier” – seanse z audiodeskrypcją dla widzów niewidzących i słabowidzących.

Co 2 tygodnie organizujemy „Poranki Filmowe” dla najmłodszych, w ramach których dzieciaki poznają zarówno klasykę filmową sprzed kilku lat, jak i najnowsze produkcje cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród małych kinomanów, tłumaczy Barbara Sas, koordynatorka Kina na BOK-u. – Poza tym, ponieważ Białołęka to nie tylko najmłodsza dzielnica Warszawy, ale także miejsce, w którym rodzi się najwięcej nowych warszawiaków, w Kinie na BOK-u w każdy drugi czwartek miesiąca organizowany jest cykl „Wychodzę z rodzicami” – BOK zapewnia bezpłatną opiekę nad dziećmi w czasie trwania wydarzeń przeznaczonych dla widzów dorosłych, dodaje. Rodzice siedzą na sali widowiskowej, oglądając film, a za ścianą obok ich dzieci spędzają kreatywnie czas pod okiem doświadczonych animatorów. Cykl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-8 lat. Z propozycji mogą skorzystać bezpłatnie wszyscy rodzice, którzy wykupili bilet na jedno z wydarzeń oznaczone na plakatach hasłem „Wychodzę z rodzicami”.

Oprócz kameralnej sali kinowej (320 miejsc) w BOK-u jest także czytelnia wizualna, co pozwala na realizację interdyscyplinarnych działań z pogranicza filmu, fotografii i sztuk pięknych. Dodatkowo, budynek, w którym znajduje się kino, wyposażony jest w salę konferencyjną i przestrzeń przystosowaną do aranżowania wystaw.

Słuchamy głosu mieszkańców, chcemy wspólnie z nimi tworzyć repertuar kina. Białołęka to bardzo młoda dzielnica, która dopiero kształtuje swoją tożsamość. Chcemy, by to właśnie kultura była jednym z narzędzi zmiany społecznej, która będzie miała wpływ na to, jak ta dzielnica będzie wyglądała w przyszłości – podkreśla Karolina Adelt-Paprocka.

Dlatego też już niebawem w Kinie na Boku nie tylko będzie można obejrzeć najnowsze produkcje filmowe z pierwszych stron gazet, ale także wziąć udział w większej ilości projektów specjalnych, jak np. edukacyjne przeglądy filmowe. A wszystko za cenę o połowę niższą niż w dużych multipleksach.

Ceny regularne biletów na seanse: 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy: dzieci, młodzież oraz osoby 65 +) oraz 10 zł (Poranki Filmowe).

 

Bieżący repertuar Kina na BOK-u.