PL / EN
   
< powrót

Dzień Węgierski

W ramach umowy partnerskiej z X dzielnicą Budapesztu, Budafok - Teteny dzielnica Białołęka od wielu lat buduje więzi z Węgrami. Na Białołęce znajdziemy miejsca pamięci obywateli węgierskich, np. ulicę Józsefa Antalla oraz pomnik Laszlo O’svatha, na którym znajdują się nazwiska osób, które wspierały polskich uchodźców na Węgrzech w czasie II wojny światowej. Polacy zrewanżowali się swoim węgierskim „bratankom" podczas węgierskiego powstania w 1956r. W ramach tej współpracy w Białołęckim Ośrodku Kultury odbędzie się „Dzień Węgierski” uświetniony koncertem pt. „Joszko Broda POLSKO-WĘGIERSKO“. Ten znany i uznany artysta zagra na kilkudziesięciu (czterdziestu) instrumentach ludowych z rejonu Karpat. Muzyka grana na nich brzmi wieloma kolorami i potrafi zaskoczyć nawet osłuchanego odbiorcę. Układa się w jedną całość, przenikając przez wiele kultur m.in. polską i węgierską.

Szczegółowy program:

11:00 - 13:00 RODZINNA GRA MIEJSKA „Węgierski album”, start przy pomniku Laszlo O'svatha na Nowodworach u zbiegu ulic Ordonówny i Strumykowej

ZAPISY od 9 października: a.debska@gamesdevelopment.pl

16:00 - 18:00 KONCERT I WARSZTATY „Joszko Broda i czterdzieści instrumentów z Karpat, czyli co robi róg węgierski w Polsce”

Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi! :) 

18:00 KONCERT Joszko Brody „Polsko-węgierski”

Wydarzenie współorganizowane wraz z Urzędem Dzielnica Białołęka.
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY - liczba miejsc ograniczona.