Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

Kinołęka

Gdzie: Inna.    Kiedy: start 22.06.2018

Zapraszamy na bezpłatne plenerowe seanse filmowe na Zielonej Białołęce. 
Wszystkie seanse rozpoczynać się będą o godz. 21:30.
Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego

Data: 22.06 (piątek)
Miejsce: Bociani Zakątek, Ruskowy Bród 39
Film: „Gotowi na wszystko. Exterminator”, reż. Michał Rogalski
Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie.

Data: 06.07 (piątek)
Miejsce: Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66
Film: „Carte Blanche”, reż. Jacek Lusiński
Inspirowana faktami historia nauczyciela, który ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok, by zachować pracę i doprowadzić uczniów do matury. Bohater, w którego wciela się Andrzej Chyra, jest wzorowany na postaci lubelskiego nauczyciela Macieja Białka.

Data: 07.07 (sobota)
Miejsce: Truskawkowe Pole, Truskawkowa 66
Film: „Zagubieni”, reż. Petr Zelenka
Przezabawna opowieść o dziennikarzu przechodzącym kryzys wieku średniego, który trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety słynnej konferencji monachijskiej z 1938 roku, na której zadecydowano o losach Czechosłowacji.

Data: 14.07 (sobota)
Miejsce: Park Syrenki, ul. Długorzeczna
Film: „Jak bóg da”, reż. Edoardo Maria Falcone

SEANS ODWOŁANY Z POWODU POGODY.
Historia cenionego rzymskiego kardiochirurga ateisty, który dowiaduje się, że jego syn chce zostać księdzem. Włoska komedia o rodzinnych relacjach, powołaniu i tolerancji.

Data: 20.07 (piątek)
Miejsce:
Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66
Film:
„Najlepszy”, reż. Łukasz Palkowski
Fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata.

Data: 21.07 (sobota)
Miejsce:Truskawkowe Pole, Truskawkowa 66
Film: „High-Rise”, reż. Ben Wheatley

W poszukiwaniu spokoju i anonimowości doktor Robert Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który został zbudowany, aby zaspokajać wszelkie kaprysy londyńskiej elity. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju.

Data: 27.07 (piątek)
Miejsce:
Bociani Zakątek, Ruskowy Bród 39
Film:
„Pieśń słonia”, reż. Charles Binamé
Historia próby rozwikłania zagadki zaginięcia jednego z lekarzy szpitala psychiatrycznego. Jedyną osobą, która wydaje się wiedzieć, co stało się z doktorem Lawrencem, jest Michael – pacjent szpitala z pięcioletnim stażem, który z wielką przyjemnością prowadzi intelektualną grę zarówno z widzem, jak i z przesłuchującym go doktorem Greenem.

Data: 04.08 (sobota)
Miejsce: Park Syrenki, ul. Długorzeczna
Film: „Neon-Demon”, reż. Nicolas Winding Refn

Jesse przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki. Wkrótce spotyka grupę kobiet owładniętych obsesją cielesnego piękna, które zaczynają żerować na jej młodości i witalności.

Data: 11.08 (sobota)
Miejsce:
Truskawkowe Pole, Truskawkowa 66
Film:
„Fotograf”, reż. Waldemar Krzystek

Historia seryjnego mordercy działającego we współczesnej Moskwie. Nieuchwytny sprawca zostawia na miejscu zbrodni kartoniki z numerami. Śledczy trafiają na trop prowadzący do byłego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy. W dochodzeniu bierze udział młoda milicjantka Natasza, jedyna dotychczas osoba, która rozmawiała osobiście z tytułowym „Fotografem” i… przeżyła.

Data: 18.08 (piątek)
Miejsce: Park Syrenki, ul. Długorzeczna
Film: „Legend”, reż. Brian Helgeland

Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie’go Krayów, którzy w barwnych latach 60-tych terroryzowali Londyn.

Data: 24.08 (piątek)
Miejsce:
Bociani Zakątek, Ruskowy Bród 39
Film:
„Nice Guys. Równi goście”, reż. Shane Black

Historia dwóch skłóconych ze sobą policjantów, którzy zostają wynajęci do rozwiązania sprawy zaginionej dziewczyny. Co gorsza, obaj stali się celem wynajętych zabójców. Aby rozwikłać zagadkę i ocalić swoje życie, będą musieli współpracować.

Data: 31.08 (piątek)
Miejsce:
Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66
Film:
„Czarny węgiel, kruchy lód”, reż. Yi’nan Diao

Chiński dreszczowiec nawiązujący do klasyków kina noir i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu. Błyskotliwa historia policjanta, który próbuje rozwikłać sprawę tajemniczych morderstw z przeszłości.