Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

lato w mieście

Gdzie: .    Kiedy: Głębocka 66, van Gogha 1

Seanse filmowe i spektakle teatralne dla dzieci

Jak co roku Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza uczniów na Lato w Mieście. Spektakle teatralne odbywać się będą w środy przy ul. Głębockiej 66, a seanse filmowe we wtorki i czwartki przy ul. van Gogha 1.

Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy w kasie BOK.  Pierwszeństwo uczestnictwa przysługuje dla grup zorganizowanych. Liczba wejściówek dla odbiorców indywidualnych jest ograniczona ( ok 50 miejsc). 

Terminy spektakli teatralnych: 

Kiedy: 4.07 i 11.07, godz. 10:00
Gdzie: scena Głębocka 66

„Krawiec Niteczka” Kornel Makuszyński
Jest to opowieść o krawcu z krainy Tajdarajda. Pewnego dnia Cyganka przepowiedziała mu przyszłość. Ma zostać królem, tylko musi wyruszyć na Zachód. Krawiec wyrusza w podróż. Spotyka Stracha na Wróble, z którym dalej wspólnie przemierza świat. Gdy trafia już do oczekiwanego miasteczka, dostrzega, że choć wszędzie wokół świeci słońce, nad miastem zawisły chmury, a z nich wciąż pada deszcz. Jest to opowieść o zwykłym, skromnym chłopcu, o dobrym sercu. O tym jak dobre uczynki nieoczekiwanie zostają nagrodzone.

Kiedy: 18.07 i 25.07, godz. 10:00
Gdzie: scena Głębocka 66
„Zaczarowani bracia” J. Szwarc
Bajka opowiada o zwycięstwie dobra nad złem i przebiegłością. Baba Jaga zaczarowała dwóch braci w drzewa. Ich Mama wyrusza na poszukiwania synów. W lesie zwierzęta są jej przyjaciółmi. Droga przez las jest pełna przygód. Mamie pomagają zwierzęta, tak jak ona pomaga im. Wspólnie jest im łatwiej zwyciężyć zło. Bajka kończy się odczarowaniem synów, którzy znów stają się ludźmi.

Terminy seansów filmowych (Kino na BOK-u ul. van Gogha 1): 

Wtorki: 10.07, 17.07, 24.07, 31.07
Czwartki: 12.07, 19.07, 26.07

Wszystkie seanse rozpoczynają się o godzinie 10.00

12.07.  
W rozbrzmiewającym jazzem mieście mieszka sympatyczna i twardo stąpająca po ziemi dziewczyna. Pewnego dnia w jej domu pojawia się, mówiąca ludzkim głosem, żaba. Twierdzi, że jest księciem zaklętym przez złego czarnoksiężnika i tylko pocałunek może go odczarować. Co stanie się, kiedy dziewczynka spełni życzenie? Film, oprócz znakomitej rozrywki, okraszonej niesamowitymi efektami i piękną muzyką, przeznaczonej dla całej rodziny, niesie też piękne przesłanie – szczęścia nie można kupić.

17.07. 
Kiedy główna bohaterka filmu wraz z rodzicami opuszcza rodzinną Minnesotę, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. San Francisco okazuje się jednak innym miejscem niż sobie to wyobrażała. Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek (kim są?), które towarzyszą jej po przeprowadzce w nowe miejsce, nieustannie podpowiadają nowe rozwiązania. Chociaż Radość robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, dziewczynce nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole.

19.07. 
Tygrys, jak na to zwierzę przystało, jest niesamowicie rozbrykanym zwierzakiem, ale za to z wielkim sercem. Któregoś pięknego dnia szukał kompanów do brykania, ale wśród całej jego paczki przyjaciół nie znalazł się nikt chętny. Po rozmowie z małym kangurzątkiem postanawia poszukać swojej własnej rodziny i tak oto zaczyna się wielka, niesamowicie rozbrykana przygoda, która przyniesie widzom wiele łez i uśmiechu. Stumilowy Las wiele już widział, ale takich harcy chyba jeszcze nie…

24.07.  
Rozdarty między oczekiwaniami rodziny, a pragnieniami swego serca, młody człowiek o imieniu Manolo wraz z przyjacielem Joaquinem wyruszają w podróż przez trzy cudowne światy, by odnaleźć prawdziwą miłość i obronić swoją wioskę. To nie jest zwykła baśń; to przepiękna przygoda fantasy, pełna magii, muzyki i zabawy, w której dwóch potężnych magów zakłada się o to, czy ludzie są istotami o czystych sercach.

26.07. 
W egzotycznym królestwie w rządzi młody, arogancki władca o imieniu Kuzco, który za sprawą podstępnej i żądnej władzy doradczyni zamieniony zostaje w lamę. Pozostawiony własnemu losowi w głębi dżungli spotyka na swej drodze dobrodusznego wieśniaka, dzięki któremu zmienia się nie do poznania – zaczyna szanować innych i spogląda na świat z nowej, innej perspektywy. Dwie piosenki do tego filmu skomponował Sting, a w polskiej wersji jeden utwór wykonuje Krzysztof Krawczyk.

31.07. 
Akcja filmu toczy się w fikcyjnym mieście San Fransokyo będącym – zgodnie z nazwą – futurystycznym połączeniem San Francisco i Tokio. Główny bohater, czternastoletni geniusz komputerowy, początkowo rozmienia swój talent na drobne, biorąc udział w nielegalnych walkach robotów, ale wkrótce okaże się, że aspołeczny nerd może wykorzystać swoje umiejętności dla dobra ogółu i z pomocą przyjaciół oraz otyłego robota uratuje miasto przed zagładą.