Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy DOZWOLONE DO 21 / UP TO 21.

Gdzie: van Gogha 1.    Kiedy: 20-22.09.2018

Z wielką dumą pragniemy poinformować, że Białołęcki Ośrodek Kultury dołączył do elitarnego grona organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego DOZWOLONE DO 21 / UP TO 21.

Festiwal dedykowany jest młodym twórcom filmowym, gdzie jedynym wymogiem jest wiek – poniżej 21 lat – nie ma za to granicy wieku, od której można brać udział w konkursie. DOZWOLONE DO 21 jest obecnie najstarszym festiwalem na świecie adresowanym do młodych twórców w tej grupie wiekowej. Jest wspaniałą okazją dla młodych, którzy tworzą własne filmy, aby mogli się nimi podzielić z szerszą publicznością, zobaczyć swoje dzieło na dużym ekranie i poddać je ocenie profesjonalnego jury. W dniach 17-19 września Warszawa zamieni się w stolicę polskiego kina niezależnego. Wtedy to młodzi twórcy z różnych stron świata, zaprezentują publiczności swoje produkcje filmowe. Będą one oceniane przez specjalnie wyłonione jury – także mieszkańców naszej dzielnicy  – Białołęki.

W związku z tym poszukujemy młodych pasjonatów kina, zachęcając do udziału w ocenie niezależnych filmów. To będzie zapewne przygoda życia – udział w wielkim prestiżowym międzynarodowym festiwalu filmowym w charakterze jurora!  Zainteresowanych prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia wraz z krótkim biogramem kinowych zainteresowań do poniedziałku 16 licpca na adres: promocja@bok.waw.pl 

Idea powstała w 1983 roku z inicjatywy Federacji Niezależnych Twórców Filmowych i zdobyła uznanie w środowisku młodych filmowców. Festiwal umożliwia przeniesienia amatorskich filmów na wielki ekran, a także integrację środowiska młodych filmowców oraz wymianę doświadczeń. Konkurs ma charakter otwarty, napływają na niego zgłoszenia zarówno z Polski, jak i z całego świata. Co ważne – jedynym wymogiem jest wiek – PONIŻEJ 21 LAT – nie ma za to granicy wieku, od której można brać udział w konkursie. Poziom konkursu jest bardzo wysoki. Filmy ocenia profesjonalne jury młodych, które obraduje na terenie każdej z dzielnic biorących udział w wydarzeniu. Festiwalowi towarzyszą warsztaty i spotkania z najlepszymi twórcami filmowymi.

Pokazy odbywać się będą w ośmiu dzielnicach Warszawy, w tym także w Białołęckim Ośrodku Kultury.