Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Kino Głębocka 661

Wszystko poszło dobrze

Tout s’est bien passé | Wszystko poszło dobrze
Francja | 2021 | 110 | 13+

Reżyseria: François Ozon

Film grany w terminie 30/01-3/02

Film oparty jest na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, przyjaciólki Ozona, z którą reżyser wielokrotnie pracował. Bernheim zmarła w 2017 roku, a ten film jest hołdem złożonym nieżyjącej przyjaciółce. 

Kiedy Emmanuèle przerywa pracę i podnosi słuchawkę telefonu, jeszcze nie wie, jak wiele zmieni on w jej życiu. Okazuje się, że 85-letni ojciec kobiety na skutek udaru w ciężkim stanie trafia do szpitala. Zaniepokojona bohaterka ma jednak nadzieję, że i tym razem mężczyzna wyjdzie z tego bez szwanku.

Wraz z siostrą wpadają w spiralę szpitalnego życia, większość czasu spędzając przy łóżku osłabionego André. To dla Emmanuèle chwila na spojrzenie w przeszłość i przeanalizowanie skomplikowanych relacji z ojcem. Sytuacja w jednej chwili się odwróciła, bo nagle on stał się całkowicie zależny od córki. Zwłaszcza że udar spowodował nieodwracalne zmiany w organizmie mężczyzny. Kiedy André przekonuje się, że czeka go jedynie powolna wegetacja, prosi córkę, by pomogła mu umrzeć. Tyle że we Francji równoznaczne jest to ze złamaniem prawa. Sytuację komplikuje obecność niejakiego Gerarda, co jakiś czas pojawiającego się w szpitalu…

Bilet ulgowy – 16 zł*

Bilet normalny – 19 zł

* bilety ulgowe przysługują dzieciom, uczniom, studentom oraz osobom powyżej 65 roku życia

Kino honoruje Kartę Dużej Rodziny, która uprawnia do 10% zniżki.

kobieta w średnim wieku siedzi na trawie i rozmawia przez telefon