Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

ALI BAJDA – DZIKA FRAJDA

Miło nam zakomunikować, że tak, jak w ubiegłym roku – nasz projekt  „Wielka zabawa i ważna sprawa – język podwórka. Edycja druga” otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”. 
Zapraszamy zatem na tegoroczną edycję warsztatów Ali Bajda – Dzika Frajda. Pędrek Wyrzutek, Marcelianek, Majster-Klepka i Karawarabas i Sabarawarak – oto bohaterowie kolejnej edycji! Zapraszamy całe rodziny do zabawy ze słowem. Przypomnimy wyliczanki i zamawianki z różnych czasów i miejsc, będziemy improwizować, ćwiczyć rytmizację i płynność mowy – i bardzo dobrze się bawić! Spotkania odbywają się w sali warsztatowej na Głębockiej 66. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 2. Zapisy od 1 września. Dzieci uczestniczą w zajęciach tylko opieką dorosłych. Szczegóły są dostępne na FB

Zabawa pierwsza: KARAWARABAS I KWAS
15 września (niedziela); godz. 11.00-12.00

Zabawa druga: SABARAWARAK I FIGOWY MAK
15 września (niedziela); godz. 12.30-13.30

Zabawa trzecia: GWOŹDZI PÓŁ PUDA I INNE CUDA
22 września (niedziela); godz. 11.00-12.00

Zabawa czwarta: KTO ZMOŻE CIEMNOŚCI, TEGO PROSIMY W GOŚCI
22 września (niedziela); godz. 12.30-13.30

Garść wspomnień:

W drugiej połowie sierpnia 2018 r. Białołęcki Ośrodek Kultury zaprosił dzieci w wieku 5 – 7 lat wraz z opiekunami do Parku Magiczna na literackie warsztaty muzyczno – plastyczne „Ali Bajda – Dzika Frajda” połączone z konkursem „Palec pod budkę”. Warsztaty zakończył kameralny piknik familijny „W to mi graj!”.

Tematem wspólnym czterech sierpniowych warsztatów była twórczość Stefana Themersona oraz zjawiska językowe z zakresu słownego folkloru dziecięcego (wyliczanki, rymowanki, zamawianki).