Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

ALI BAJDA – DZIKA FRAJDA

W 2019 roku nasz projekt  „Wielka zabawa i ważna sprawa – język podwórka. Edycja druga”, ponownie otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”. 
Ali Bajda – Dzika Frajda. Pędrek Wyrzutek, Marcelianek, Majster-Klepka i Karawarabas i Sabarawarak – byli bohaterami kolejnej edycji. Zaprosiliśmy całe rodziny do zabawy ze słowem. Przypomnieliśmy wyliczanki i zamawianki z różnych czasów i miejsc, improwizowaliśmy, ćwiczyliśmy rytmizację i płynność mowy – i bardzo dobrze się bawiliśmy!

Garść wspomnień:

W drugiej połowie sierpnia 2018 r. Białołęcki Ośrodek Kultury zaprosił dzieci w wieku 5 – 7 lat wraz z opiekunami do Parku Magiczna na literackie warsztaty muzyczno – plastyczne „Ali Bajda – Dzika Frajda” połączone z konkursem „Palec pod budkę”. Warsztaty zakończył kameralny piknik familijny „W to mi graj!”.

Tematem wspólnym czterech sierpniowych warsztatów była twórczość Stefana Themersona oraz zjawiska językowe z zakresu słownego folkloru dziecięcego (wyliczanki, rymowanki, zamawianki).