Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

BAJKOPODRÓŻE. TWÓRCZE CZYTANKI

Dzieciństwo to magiczny czas, w którym kształtuje się nasza wrażliwość a to, co z niego zapamiętamy, zostaje z nami na zawsze. Dlatego zachęcamy do spędzania czasu z naszymi maluchami i poświęcenia im 100% uwagi chociaż raz w tygodniu. Nowe zabawki szybko lądują na półce, słodycze zostają zjedzone, a wspomnienia z czasu spędzonego wspólnie z rodzicami procentują przez całe życie.

„Bajkopodróże – twórcze czytanki” to bajkowa podróż po klasyce literatury dziecięcej połączonej z teatralnymi i plastycznymi warsztatami prowadzonymi przez aktorów z Grupy Zaplecze, odbywające się w Białołęckim Ośrodku Kultury od września 2017 roku.  Przez pierwsze pół godziny aktorzy czytają dzieciom baśnie z różnych stron świata (m.in. fińskie „Muminki” Jansson, duńską „Małą Syrenkę” Andersena, rosyjską „Bajkę o złotej rybce” Puszkina i izraelskie „Opowiadanie o złej czarownicy Kunegundzie” Singera), druga część warsztatów poświęcona jest wspólnej zabawie. Zajęcia są przeznaczone dla rodziców i dzieci w wieku 6-10 lat. Czas trwania zajęć to 60 min.

09 marca 2019 r., godz. 11:00, van Gogha 1

Marcowe Bajkopodróże

„Bajka o Jasiu i magicznej fasoli” – Joseph Jacobs

Marzec to „herbata” u królowej, jednak my zamiast siedzieć i delektować się jej smakiem wyruszymy w podróż z tytułowym bohaterem baśni. Jaś miał sprzedać na targu krowę (o co poprosiła go jego mama), jednak on zamienił ją na ziarna fasoli. Rozzłoszczona matka, wyrzuciła je za okno, z ziaren urosła gigantyczna roślina. Co było dalej?

Warsztat: Podczas warsztatu zastanowimy się, jak mógłby wyglądać świat Olbrzymów i czy rzeczywiście musimy się Olbrzymów bać.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu dla grupy 15 dzieci i ich rodziców. Czas trwania zajęć to 60 min. Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 1.

Zapisy od 25 lutego 2019 r.