Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

BAJKOPODRÓŻE. TWÓRCZE CZYTANKI

Dzieciństwo to magiczny czas, w którym kształtuje się nasza wrażliwość a to, co z niego zapamiętamy, zostaje z nami na zawsze. Dlatego zachęcamy do spędzania czasu z naszymi maluchami i poświęcenia im 100% uwagi chociaż raz w tygodniu. Nowe zabawki szybko lądują na półce, słodycze zostają zjedzone, a wspomnienia z czasu spędzonego wspólnie z rodzicami procentują przez całe życie.

„Bajkopodróże – twórcze czytanki” to bajkowa podróż po klasyce literatury dziecięcej połączonej z teatralnymi i plastycznymi warsztatami prowadzonymi przez aktorów z Grupy Zaplecze, odbywające się w Białołęckim Ośrodku Kultury od września 2017 roku.  Przez pierwsze pół godziny aktorzy czytają dzieciom baśnie z różnych stron świata (m.in. fińskie „Muminki” Jansson, duńską „Małą Syrenkę” Andersena, rosyjską „Bajkę o złotej rybce” Puszkina i izraelskie „Opowiadanie o złej czarownicy Kunegundzie” Singera), druga część warsztatów poświęcona jest wspólnej zabawie. Zajęcia są przeznaczone dla rodziców i dzieci w wieku 6-10 lat. Czas trwania zajęć to 60 min.

1 grudnia 2018 r., godz. 11:00, BOK van Gogha 1

Grudniowe bajkopodróże

Zima. Otulamy się dobrą literaturą, podróżując w czasy ulubionych bajek naszych rodziców. Lubicie krasnoludki? A może ktoś z Was miał okazję spotkać krasnala? Nie? Na zajęciach będziecie mieli okazję poznać jednego z nich!

Inspiracją do spotkania będzie książeczka pt. „Z przygód Krasnala Hałabały” autorstwa Lucyny Krzemienieckiej. Skąd wziął się niezwykły bohater? Jak wyglądał? A może Rodzice pamiętają tę niezwykłą postać?

Przygody Krasnala Hałabały staną się inspiracją do warsztatów artystycznych: za pomocą orzecha wejdziemy w świat muzyki, a także stworzymy własnego Krasnala, którego zabierzemy ze sobą do domu.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu dla grupy 15 dzieci i ich rodziców. Czas trwania zajęć to 60 min. Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 1.

Zapisy trwają od 25 listopada.