Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

Białołęckie Zagłębie Teatralne

Białołęckie Zagłębie Teatralne to formacja twórców i artystów,  których łączy wspólna pasja i potrzeba uprawiania  teatru. To przestrzeń, gdzie rodzą się ciekawe pomysły i projekty, które, przy regularnym wsparciu BOK, są  realizowane, doprowadzając finalnie do tego co w teatrze najważniejsze – spotkania  z widzem.  

Konsekwentnie i od wielu lat wcielamy w życie ideę „teatru wśród  osiedli”, udowadniając, że w ośrodku kultury jest możliwy  teatr z prawdziwego zdarzenia, który zaspakaja potrzeby kulturalne lokalnej społeczności. Nasze spektakle realizowane są na wysokim poziomie i z dużą starannością doboru środków i zaangażowanych osób. W każdym sezonie powstają kolejne premiery, które wchodzą do repertuaru Ośrodka ściągając widownię  lokalną jak i z całej Warszawy. Oprócz występów na macierzystej scenie Zagłębie prezentuje się wyjazdowo na innych scenach, biorąc również udział w festiwalach i zdobywając liczne nagrody.

W działalności teatralnej BOK wartością są ludzie: zarówno Ci po jednej jak i drugiej stronie sceny, których nieustanny dialog  zamyka się w imponujących  liczbach: tysiące widzów, ponad setka  premierowych tytułów na scenach BOK  i oczywiście całe mnóstwo  artystów- pasjonatów: aktorów i inscenizatorów, których zaangażowanie i wielki pociąg do teatru zaowocował imponującym dorobkiem.

Na przestrzeni wielu lat Zagłębie przeszło drogę od lokalnego skupiska teatrów amatorskich do wysokiej klasy wykonawczej zespołu aktorów i twórców teatru, posiadającego rozpoznawalną markę na teatralnej mapie całego kraju. W ten sposób udało się w naszym ośrodku wypracować unikatowy na skalę ogólnopolskiego teatralnego ruchu amatorskiego, model regularnej działalności repertuarowej prowadzony dla stałej widowni.

W drodze naturalnego rozwoju Białołęckie Zagłębie Teatralne  działa obecnie na styku teatru amatorskiego i profesjonalnego.  Próbując łączyć najlepsze cechy każdego z tych obszarów, pozwalając im się przeniknąć i z siebie czerpać, jesteśmy otwarci zarówno na współpracę z aktorami, twórcami  i edukatorami profesjonalnymi jak i tymi wyrosłymi z środowiska amatorskiego, offowego i nieinstytucjonalnego. Aktualnie  w  działalność Zagłębia wpisuje się praca   Zespołu Teatru 13 i Teatru Działań Twórczych, które realizują również projekty pod wspólnym szyldem Białołęckiego Zagłębia Teatralnego.

W bieżącym repertuarze Zagłębia znalazło się  5 tytułów, które zobaczyć będzie można w nadchodzącym sezonie: „Lot nad kukułczym gniazdem”, najświeższa premiera BOK w reżyserii Anety Muczyń, ciepło przyjęta przez publiczność „Edukacja Rity” w reżyserii Dominika Wendołowskiego, autorska sztuka „Shaketherapy. Sztuka życia” (reż. Aneta Muczyń) pokazywana ostatnio na Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim  w Gdańsku, „Woln-ośc 90″ zrealizowany przez znany teatralny duet: Ratajczak- Rowicki oraz „Niewinni” w reżyserii Piotra Trojana. W tym sezonie wznowimy również bardzo popularnego „Boga mordu” w brawurowym wykonaniu aktorów Zespołu Teatru 13.