Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

CYRKOWE LATO

W 2019 roku Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza ponownie na Cyrkowe Lato w zmienionej formule. We wszystkie sierpniowe soboty będziemy spotykać się  w białołęckich parkach na popołudnia w cyrkowym stylu! Od godz. 16:00-19:00 artyści cyrkowi prezentować będą swoje przedstawienia w klimacie cyrku ulicznego. Po pokazach będzie można spróbować swoich sił i podczas warsztatów, pod okiem ekspertów z danej dziedziny, nauczyć się kilku prostych sztuczek i miło spędzić czas. Wstęp na wydarzenie bezpłatny!

Wkrótce podamy szczegółowy program.

Garść wspomnień: „Cyrkowe Lato”, to projekt zainicjowany przez Białołęcki Ośrodek Kultuy w ubiegłym roku. Przez dwa wakacyjne miesiące w Parkach Picassa i Magiczna wokół namiotów cyrkowych, które nieodzownie wiążą się z klimatem cyrkowego życia artystów, od czwartku do soboty odbywały się animacje kulturalne zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin.

Doświadczeni animatorzy dbali o to, by najmłodsi mieszkańcy Białołęki spędzali czas twórczo, aktywnie i różnorodnie. Każdy weekend był dedykowany innej dziedzinie sztuki cyrkowej (iluzja, żonglerka, klaunada, itp.). Co drugą sobotę cyrkowi artyści reprezentujący daną dziedzinę, prowadzili warsztat tematyczny, uchylający rąbka tajemnicy danej dyscypliny. W tygodniu zaś dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach ogólnorozwojowych z pogranicza sportu, cyrku i tańca, a w weekendy, dzieci z rodzicami, na zajęcia pod okiem profesjonalnego trenera.

Lato w cyrku obfitowało w spotkania z artystami, którzy uchylali rąbka tajemnicy sztuki cyrkowej. W wakcje odbyło się kilkanaście wydarzeń związanych ze sztuką cyrkową, m.in. Balonowy Cyrk czy Iluzje i animacje dla dzieci. W ramach projektu odbyły się, m.in.: Klaun Kluseczka Show, Ballon Duo, „Żonglerka na wesoło” Pracowni Cyrkowej, „Bachantki” Ale Circus Dance Company, Pan Buźka – animacja i iluzja dla dzieci, Klaun Eduardo Show.

Zapraszamy na kolejną edycję „Cyrkowego Lata”!