Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

CYRKOWE LATO

Zapraszamy Was na wakacyjne spotkania ze sztuką cyrkową!

Chcecie poznać z bliska tajemnice magii i iluzji? Pragniecie nauczyć się podstaw żonglowania czy akrobatyki? W lipcu będziecie mieli ku doskonałą okazję, gdyż „Cyrkowe Lato” powraca. W roku widzimy się w  trzy lipcowe soboty, podczas których zobaczycie występy najwyższej klasy kuglarzy. Odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych.
Widzimy się:
• 11 lipca od 16:00 do 19:00 w Parku Picassa
• 18 lipca od 16:00 do 19:00 w Parku Magiczna
• 25 lipca od 16:00 do 19:00 w Parku Magiczna

Po zakończeniu pokazów zapraszamy na wakacyjne kino plenerowe! Seanse rozpoczną się o godz. 21:30.  W pierwszą sobotę, 11.07 zapraszamy do Parku Picassa, natomiast 18.07 i 25.07 na plac parkingowy przed Głębocką 66.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszej publiczności, wszystkie wydarzenia realizowane przez Białołęcki Ośrodek Kultury będą odbywać się w wyjątkowych warunkach sanitarnych. Bardzo prosimy uczestników o uśmiech i wyrozumiałość! Szczegóły w regulaminie Cyrkowego Lata: Regulamin cyrkowego lata 2020

 

Edycja 2019:

W 2019 roku Białołęcki Ośrodek Kultury zaprosił ponownie na Cyrkowe Lato. We wszystkie sierpniowe soboty spotykaliśmy się  w białołęckich parkach na popołudnia w cyrkowym stylu! Artyści cyrkowi prezentowali swoje przedstawienia w klimacie cyrku ulicznego. Po pokazach próbowali swoich sił podczas warsztatów, pod okiem ekspertów z danej dziedziny. Wystąpili: Rympau Duo, Ballon Duo, Iluzjonista Dawid Wilczyński, Iluzjonista i komik Konrad Modzelewski, Anna Filipowska, Mimello Artyści do Usług, Emilia Pieśkiewicz, Etnoscena, Pan Ząbek, Klaun Kluseczka, Pracownia Cyrkowa, Pina Polar.

Garść wspomnień:

„Cyrkowe Lato”, to projekt zainicjowany przez Białołęcki Ośrodek Kultury w ubiegłym roku. Przez dwa wakacyjne miesiące w Parkach Picassa i Magiczna wokół namiotów cyrkowych, które nieodzownie wiążą się z klimatem cyrkowego życia artystów, od czwartku do soboty odbywały się animacje kulturalne zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin. Doświadczeni animatorzy dbali o to, by najmłodsi mieszkańcy Białołęki spędzali czas twórczo, aktywnie i różnorodnie. Każdy weekend był dedykowany innej dziedzinie sztuki cyrkowej (iluzja, żonglerka, klaunada, itp.). Co drugą sobotę cyrkowi artyści reprezentujący daną dziedzinę, prowadzili warsztat tematyczny, uchylający rąbka tajemnicy danej dyscypliny. W tygodniu zaś dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach ogólnorozwojowych z pogranicza sportu, cyrku i tańca, a w weekendy, dzieci z rodzicami, na zajęcia pod okiem profesjonalnego trenera.

Lato w cyrku obfitowało w spotkania z artystami, którzy uchylali rąbka tajemnicy sztuki cyrkowej. W wakacje odbyło się kilkanaście wydarzeń związanych ze sztuką cyrkową, m.in. Balonowy Cyrk czy Iluzje i animacje dla dzieci. W ramach projektu odbyły się, m.in.: Klaun Kluseczka Show, Ballon Duo, „Żonglerka na wesoło” Pracowni Cyrkowej, „Bachantki” Ale Circus Dance Company, Pan Buźka – animacja i iluzja dla dzieci, Klaun Eduardo Show.