Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

CZYTAMISIE

Dziękujemy za kolejny sezon Czytamisiów. Na następną odsłonę kameralnych warsztatów rodzinnych zapraszamy od września. Życzymy pięknych, pełnych przygód wakacji:)

W sezonie 2018/2019 kontynuowaliśmy II edycję kameralnych warsztatów rodzinnych Czytamisie. Zajęcia prowadzone przez Justynę Wlaźnik – nauczycielkę wychowania przedszkolnego, propagatorkę edukacji czytelniczej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Cykl warsztatów dotyczył tematu „Świat wokół mnie”. Wspólnie z bohaterami książek najmłodsi mogli poznać lepiej samych siebie oraz otoczenie – zarówno przyrodnicze, jak i to stworzone przez człowieka. Dzieci wspólnie z rodzicami poznawały tajemnice otaczającego je świata – od przestrzeni najbliższej dziecku aż po dalekie kraje i przestworza.

Po każdych zajęciach dzieci dostawały zakładkę do książki z sugerowaną listą lektur, dotyczących poruszanego na warsztatach tematu, aby wraz z rodzicami, mogły zgłębić temat w domu.

Prowadzenie: Justyna Wlaźnik – nauczycielka wychowania przedszkolnego, dla której równie ważne jest zarówno zdobywanie wykształcenia i wiedzy teoretycznej, jak i poszerzanie swojego doświadczenia i umiejętności związanych z pracą z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła studia na kierunkach profilaktyka społeczna i resocjalizacja oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Warszawskim, a także na kierunku pedagogika specjalna w zakresie terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach m.in. „Rozwiązywanie konfliktów według Porozumienia bez Przemocy w pracy z dziećmi i młodzieżą”, „O teatrze w szkole – bez nudy”, „Aktywne metody zabawy z dziećmi w teatr pantomimy”, „Sensoplastyka – zajęcia plastyczne jako źródło wrażeń zmysłowych”. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała już od czasów liceum. Odbyła praktyki w kilku przedszkolach, szkołach, poradni psychologiczno-pedagogicznej, a także staż w Fundacji Druga Strona Lustra. Bardzo ważnym działem edukacji jest dla niej edukacja czytelnicza. Zajmowała się nią zarówno naukowo podejmując ten temat w swoich pracach dyplomowych, a także w praktyce. W swojej praktyce nauczycielskiej podejmuje działania służące rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci. Książki dla dzieci są dla niej także często inspiracją do prowadzonych zajęć.