Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

CZYTAMISIE

Archiwalne odcinki znajdziecie na naszym kanale You Tube:

 

Odcinek 1: „Gładkie czy szorstkie?” OBEJRZYJ TUTAJ!

Odcinek 2: „Wyraźnie czy niewyraźnie?” OBEJRZYJ TUTAJ!

Odcinek 3: „Pachnące czy śmierdzące?” OBEJRZYJ TUTAJ!

Odcinek 4: „Wcześnie czy późno?” OBEJRZYJ TUTAJ!

Odcinek 5: „Zimne czy ciepłe?” OBEJRZYJ TUTAJ!

Odcinek 6: „Utrzyma się czy spadnie?” OBEJRZYJ TUTAJ!

Odcinek 7: „Głośno czy cicho?” OBEJRZYJ TUTAJ!

Odcinek 8: „Słodkie czy kwaśne?” OBEJRZYJ TUTAJ!

Odcinek 9: „Inne czy podobne?” OBEJRZYJ TUTAJ!

 

O CYKLU:

Kameralne Warsztaty Rodzinne „Czytamisie” to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Głównymi celami projektu jest promowanie aktywnego i efektywnego spędzania wspólnie czasu przez rodziców i dzieci oraz popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu w dwóch grupach wiekowych: 3–4–latki z rodzicami i 5–6–latki z rodzicami. Każde spotkanie składa się z dwóch części – głośnego czytania książki z literatury dziecięcej związanej z tematem danych zajęć oraz wspólnej zabawy dzieci z rodzicami. Proponowane są różne aktywności m.in. zabawy plastyczne, ruchowe, teatralne, słowne czy muzyczne. Dotychczasowe edycje warsztatów dotyczyły świata emocji i relacji społecznych oraz poznawania świata wokół nas – zarówno przyrodniczego, jak i tego, co stworzył człowiek. W 2019/2020 odbędzie się III edycja warsztatów, tym razem pod tytułem „Widzę, słyszę, czuję… czyli podróż w świat zmysłów”. Na zajęciach wspólnie będziemy odkrywać, jakie mamy zmysły, ich budowę, działanie i w jaki sposób pomagają nam w poznawaniu rzeczywistości. 

PROWADZĄCA:

Justyna Wlaźnik – nauczycielka wychowania przedszkolnego, dla której równie ważne jest zarówno zdobywanie wykształcenia i wiedzy teoretycznej, jak i poszerzanie swojego doświadczenia i umiejętności związanych z pracą z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła studia na kierunkach profilaktyka społeczna i resocjalizacja oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Warszawskim, a także na kierunku pedagogika specjalna w zakresie terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach m.in. „Rozwiązywanie konfliktów według Porozumienia bez Przemocy w pracy z dziećmi i młodzieżą”, „O teatrze w szkole – bez nudy”, „Aktywne metody zabawy z dziećmi w teatr pantomimy”, „Sensoplastyka – zajęcia plastyczne jako źródło wrażeń zmysłowych”. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała już od czasów liceum. Odbyła praktyki w kilku przedszkolach, szkołach, poradni psychologiczno-pedagogicznej, a także staż w Fundacji Druga Strona Lustra. Bardzo ważnym działem edukacji jest dla niej edukacja czytelnicza. Zajmowała się nią zarówno naukowo podejmując ten temat w swoich pracach dyplomowych, a także w praktyce. W swojej praktyce nauczycielskiej podejmuje działania służące rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci. Książki dla dzieci są dla niej także często inspiracją do prowadzonych zajęć.

POPRZEDNIE EDYCJE:

W sezonie 2018/2019 kontynuowaliśmy II edycję kameralnych warsztatów rodzinnych Czytamisie. Zajęcia prowadzone przez Justynę Wlaźnik – nauczycielkę wychowania przedszkolnego, propagatorkę edukacji czytelniczej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Cykl warsztatów dotyczył tematu „Świat wokół mnie”. Wspólnie z bohaterami książek najmłodsi mogli poznać lepiej samych siebie oraz otoczenie – zarówno przyrodnicze, jak i to stworzone przez człowieka. Dzieci wspólnie z rodzicami poznawały tajemnice otaczającego je świata – od przestrzeni najbliższej dziecku aż po dalekie kraje i przestworza.