Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

CZYTAMISIE

W sezonie 2018/2019 kontynuujemy II edycję kameralnych warsztatów rodzinnych Czytamisie. Zajęcia prowadzone przez Justynę Wlaźnik – nauczycielkę wychowania przedszkolnego, propagatorkę edukacji czytelniczej. Najbliższy cykl warsztatów będzie dotyczył tematu „Świat wokół mnie”. Wspólnie z bohaterami książek będziemy mogli poznać lepiej samych siebie oraz nasze otoczenie – zarówno przyrodnicze, jak i to stworzone przez człowieka. Dzieci wspólnie z rodzicami poznają tajemnice otaczającego je świata – od przestrzeni najbliższej dziecku aż po dalekie kraje i przestworza. Spotkania zaplanowane są jako cykl, ale można również wziąć w nich udział jednorazowo – na każdy warsztat obowiązują osobne zapisy.

Po każdych zajęciach dzieci dostaną zakładkę do książki z sugerowaną listą lektur, dotyczących poruszanego na warsztatach tematu, aby wraz z rodzicami, mogły zgłębić temat w domu.

Spotkanie 4

„Świat wokół mnie” – 27 stycznia 2019 r. godz. 9.00 i 10.15, BOK Głębocka 66

CISZA I DŹWIĘK

Na najbliższym spotkaniu Czytamisiów z cyklu „Świat wokół mnie” wybierzemy się wspólnie na wyprawę w świat dźwięków. Jak powstają dźwięki? Jak i z czego możemy je stworzyć? Jak zbudować własny instrument? Kim jest kompozytor, a kim muzyk? Na te i inne pytania spróbujemy razem odpowiedzieć na pierwszym, noworocznym spotkaniu Czytamisiów.

Warsztaty odbywają się w sali warsztatowej na Głębockiej 66, raz w miesiącu w niedziele w dwóch grupach wiekowych (godz. 09:00 – dzieci 5-6 lat, oraz 10:15 – dzieci 3-4 lata). Każda grupa składa się z 10 dzieci i ich rodziców. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 2.
Zapisy od 12 stycznia 2019 r.

Prowadzenie: Justyna Wlaźnik jest nauczycielką wychowania przedszkolnego, dla której równie ważne jest zarówno zdobywanie wykształcenia i wiedzy teoretycznej, jak i poszerzanie swojego doświadczenia i umiejętności związanych z pracą z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła studia na kierunkach profilaktyka społeczna i resocjalizacja oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Warszawskim, a także na kierunku pedagogika specjalna w zakresie terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach m.in. „Rozwiązywanie konfliktów według Porozumienia bez Przemocy w pracy z dziećmi i młodzieżą”, „O teatrze w szkole – bez nudy”, „Aktywne metody zabawy z dziećmi w teatr pantomimy”, „Sensoplastyka – zajęcia plastyczne jako źródło wrażeń zmysłowych”. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała już od czasów liceum. Przez 4 lata była wychowawcą grupy dla dzieci i młodzieży w Stowarzyszeniu Przymierze Rodzin. Podejmowała również pracę jako animator czasu wolnego dla dzieci i młodzieży oraz wychowawca na półkoloniach. Odbyła praktyki w kilku przedszkolach, szkołach, poradni psychologiczno-pedagogicznej, a także staż w Fundacji Druga Strona Lustra. Bardzo ważnym działem edukacji jest dla niej edukacja czytelnicza. Zajmowała się nią zarówno naukowo podejmując ten temat w swoich pracach dyplomowych, a także w praktyce – w swojej pracy nauczycielskiej podejmuje działania służące rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci. Książki dla dzieci są dla niej także często inspiracją do prowadzonych zajęć.