Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

Gdyby Mona Lisa była na Tik Toku…

Jak zachęcić dzieci do obcowania ze sztuką? Jak uchwycić i wykorzystać część współczesnej fascynacji elektronicznymi gadżetami i nowymi mediami, tak by nie „utonąć” w mediach społecznościowych, tylko spędzić czas rodzinnie i twórczo? Innymi słowy – jak mówić o Mona Lisie dzieciom w czasach TikToka? 

Zapraszamy na warsztaty wokół wybranych dzieł sztuki, na zakończenie których używamy smartfonów i wymieniamy się opiniami na temat ciekawego i bezpiecznego korzystania z dostępnych aplikacji. Pracując wspólnie, poznajemy wybranych twórców i inspirujemy się najbardziej znanymi dziełami sztuki. 

Od marca do grudnia naszymi hasłami wywoławczymi do twórczej zabawy będą: Mona Lisa, Wieża Eiffla, Yayoi Kusama, Marina Abramovic, Neil Harbisson, Ai Weiwei, Banksy, Katarzyna Kobro, Zofia Rydet, Bara Prasilova, Frida Kahlo.

Zajęcia mają charakter familijny i wymagają zaangażowania opiekunów. Wspólnie wykonujemy prace plastyczne, uczestniczymy w zabawach teatralnych i dramowych, by na zakończenie każdy rodzinny zespół mógł dla siebie wykonać kilka zdjęć lub krótki film telefonem podsumowujący zajęcia. Zachęcamy do tego, by powstałe prace wzbogacały domowe wirtualne archiwa i profile. 

Zależnie od sytuacji epidemiologicznej spotykamy się online lub pracujemy razem w sali.. Ilość miejsc jest ograniczona! Przy zapisie należy podać adres mailowy – przed wydarzeniem zostanie na niego przesłany link do wydarzenia. Zapisów można dokonać mailowo (kasa@bok.waw.pl) bądź telefonicznie (tel. 22 300 48 00 wew. 1). Zajęcia są bezpłatne, nie prowadzimy zapisów na cały cykl. 

Obejrzyjcie efekty prac naszych uczestników!

Jak wyglądałaby Mona Lisa na TikToku? Właśnie tak….

…. a to prace inspirowane dziełami Yayoi Kusamy!

Zobaczcie, co zbudowaliśmy 9 maja!

Z Fridą Kahlo wciągnęliśmy się w meksykańskie kolory!

Czego nie widać na zdjęciu?

8 sierpnia inspirowaliśmy się Banksy’m!

12 września był czasem spotkania z Katarzyną Kobro!

Informacje o prowadzących:

Grażyna Kopeć – absolwentka wydziału aktorskiego na warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, obecnie studiuje Pedagogikę Teatru na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Kultury Polskiej. Współzałożycielka ogniska teatralnego przy teatrze dramatycznym im. J. Kochanowskiego w Opolu. Prowadzi warsztaty dramowo-teatralne z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Pracuje ze Stowarzyszeniem Pedagogów Teatru zarówno jako aktorka, jak i prowadząca warsztaty. Stale współpracuje również z Fundacją Kluboteka Dojrzałego Człowieka. Tworzy autorskie video arty, uporczywie stawiając pytania o tożsamość. 

Kinga Kuczyńska-Sadowskaabsolwentka kierunku Teatr w Studium Animacji Kultury i Bibliotekarstwa w Ciechanowie, Animacji Kultury w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP w Warszawie, Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z logopedią w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka w Warszawie. Dodatkowo ukończyła liczne kursy plastyczne oraz muzykoterapii. Od wielu lat jest nauczycielką w przedszkolu i szczególnie interesuje się sposobami motywowania dzieci.

Krystyna Bocheńska – koordynatorka i kuratorka cyklu