Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

Kino na BOKu

O KINIE NA BOKU:

Kino na boku, działające w Białołęckim Ośrodku Kultury w sali przy ul. Vincenta van Gogha 1, to nie tylko miejsce spotkań ze świetnym filmem i miejsce rozwoju dobrych praktyk filmowych, ale również rozrywka na najwyższym poziomie dla całych rodzin. Kino należy do prestiżowej Sieci Kin Lokalnych i Studyjnych.

Otwarte zostało w połowie października 2014 roku. Od tego czasu z powodzeniem wpisało się w kulturalny pejzaż dzielnicy i zyskało swoją stałą, lojalną widownię, która z roku na rok się poszerza.

Kino na boku raz w miesiącu zaprasza na „Seans dla rodziców”. W czasie kiedy rodzice oglądają film, ich dzieci spędzają kreatywnie czas pod okiem doświadczonych animatorów w ramach projektu „Wychodzę z rodzicami”, który zapewnia opiekę dla dzieci w wieku 3 – 8 lat.

W 2018/2019 w Kinie na boku organizowany był „Rodzinny Klub Filmowy” , podczas których wybrany film traktujący o ważnych dla młodego człowieka problemach stawał się inspiracją do spotkania warsztatowego lub pogadanki psychoedukacyjnej.

Oprócz regularnego repertuaru filmowego, realizowane były także cykliczne projekty edukacyjne – „Kino dla mam”, „Seanse dla rodziców” czy też „Kino bez barier” – seanse z audiodeskrypcją dla widzów niewidzących i słabowidzących, realizowanych w ramach konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”. W ramach kina organizowane są Kinoporanki dla najmłodszych, podczas których w dwie wybrane niedziele miesiąca wyświetlane są filmy dla dzieci w preferencyjnej cenie. Kinoporanek, to także doskonała okazja do pierwszej wizyty w kinie, szczególnie, że seanse Kina na BOKU prezentujemy bez reklam.

Ceny biletów na seanse: 19 zł (normalny), 16 zł (ulgowy: dzieci, młodzież oraz osoby 65+). Kino honoruje Kartę Dużej Rodziny. Dostępne są także tanie poniedziałki – cena biletu wynosi zaledwie 12 zł.