Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

Konkurs „Aktywni na rzecz Białołęki”

Do 27 lutego zbieraliśmy zgłoszenia do tytułu „Aktywni na rzecz Białołęki”. Pora na rozstrzygnięcie konkursu!

Beata Ignaczak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 154 w Warszawie, zostaje Aktywną na rzecz Białołęki 2019! Gratulujemy! Podium przedstawia się następująco:

I Beata Ignaczak
II Iza Kęsicka
III Danuta Zaleska

Wszystkim laureatkom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Poniżej prezentujemy sylwetki kandydatów:

  • Beata Ignaczak

Wicedyrektorka i nauczycielka w Szkole Podstawowe nr 154 w Warszawie, założycielka szkolnej galerii „Smaki Sztuki”, gdzie od 2017 roku prezentowane są prace lokalnych twórców oraz zdolnej młodzieży.

  • Iza Kęsicka

Pielęgniarka hospicjów domowych z prawie 12-letnim stażem. Pani Iza wspiera m.in. rodziny w żałobie, pomaga zbierać fundusze na działalność hospicjum na Białołęce, działa też charytatywnie na wielu innych obszarach.

  • Jakub Rydz

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Prowadzi działania aktywizujące białołęckich uczniów, od lat działa jako wolontariusz. Organizator białołęckiej odsłony Maratonu Pisania Listów Amnesty International, którego efektem było wysłanie prawie 60 listów w obronie praw człowieka.

WIĘCEJ INFORMACJI

  • Urszula Stańczyk-Korbut

Propaguje ideę ekologii na Białołęce, prężnie rozwija w dzielnicy punkty wymiany roślin (znajdują się już w trzech lokalizacjach: 3 pokoje z kuchnią przy Głębockiej 84, Porajów 12 oraz Krokwi 36). 

WIĘCEJ INFORMACJI

  • Bartłomiej Włodkowski

Społecznik, animator kultury, prezes fundacji AVE. Autor wielu programów edukacyjnych, integrujących pokolenia i aktywizujących osoby niepełnosprawne. Rektor Białołęckiego Uniwersytetu Dzieci, autor książek i wystaw o historii Białołęki, prowadzi cieszące się ogromnym zainteresowaniem lekcje o dziejach dzielnicy „Z Kleksem przez Białołękę” oraz wycieczki zabytkowymi autobusami z gawędą historyczną. Dyrygent białołęckiego chóru Ave, założyciel białołęckiego klubu kajakowego. Twórca konkursów i festiwali, organizator koncertów. Zabiega również o ratowanie lokalnych zabytków.

WIĘCEJ INFORMACJIWIĘCEJ INFORMACJI

  • Marta Zabłocka

Ilustratorka i działaczka społeczna; autorka „Życie-na-kreskę”. Jest inicjatorką akcji pomocowych dla osób starszych i samotnych, chorych i potrzebujących. Działa na rzecz poprawy stanu zieleni na osiedlu, tworzenia miejsc dla dzieci i młodzieży dla uprawiania sportów. Dba o niezaśmiecanie przestrzeni w klatkach schodowych i na podwórkach, pomaga w znalezieniu nowych domów dla zwierząt.

WIĘCEJ INFORMACJI

  • Danuta Zaleska

Radna dzielnicy, na co dzień zaangażowana w działalność społeczną w ramach Stowarzyszenia Razem dla Białołęki. Prowadzi i koordynuje szereg projektów, m.in. treningi biegowe na wschodniej Białołęce. Angażuje się również w promocję Białołęki w różnych jej obszarach, kształtując świadomość społeczną. Organizatorka konferencji „Autyzm Teraz”.

WIĘCEJ INFORMACJI

 

O projekcie:

Celem inicjatywy jest prezentacja osób mieszkających, związanych z, działających na i/lub pochodzących z Białołęki, które wykazały się w 2019 roku chęcią niesienia pomocy innym, zaangażowaniem na rzecz tworzenia i/lub promocji szeroko pojętej kultury. Ważnym elementem jest pokazanie społeczności lokalnej dobrych praktyk, przykładów działań oraz zachęta do czerpania inspiracji od innych.

Wiemy, że na Białołęce mieszka mnóstwo osób, które są niezwykle zaangażowane w promocję szeroko pojętej kultury i chcą wspierać rozwój naszej dzielnicy. Chcemy te osoby pokazać, zaprezentować ich działalność a także zainspirować innych do podobnych działań – mówi Karolina Adelt-Paprocka, dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury.