Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

RODZINNY KLUB FILMOWY

Rodzinny Klub Filmowy to nowy projekt BOK-u.  Będą to spotkania filmowe oraz warsztaty artystyczno – psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców prowadzone przez Fundację Generator. Projekcje filmów połączone zostaną z warsztatami realizowanymi w ramach projektu „Mój przyjaciel film”.  Po seansach, które przeznaczone będą dla różnych grup wiekowych, odbywać się będą warsztaty, wykorzystujące różnorodne techniki pracy z dziećmi. Celem warsztatów będzie wspieranie dzieci w rozwijaniu empatii, kreatywności, pewności siebie i rozumienia świata oraz na założeniu, że film jako niesformalizowane narzędzie idealnie sprawdza się w pracy z tak delikatną materią, jaką są emocje i problemy widzów.

Warsztaty dotykać będą pięciu najważniejszych kompetencji społeczno-emocjonalnych, zidentyfikowanych przez specjalistę z dziedziny – Davida Goldmana. Do każdego z tych obszarów dobrany będzie mądry, ale też i ciekawy film, który oglądany będzie z psychologiem jako przewodnikiem, który udzieli wstępnych instrukcji, sprawdzi na bieżąco odbiór filmu przez dzieci, pozostanie czujnym na ich reakcje. Późniejsze warsztaty eksplorować będą potencjał danego filmu, wykorzystując różnorodne techniki pracy z dziećmi – ćwiczenia ruchowe, działania plastyczne, muzyczne, teatralne – do poruszenia wybranego tematu. Ich celem jest wspieranie dzieci w rozwijaniu empatii, kreatywności, pewności siebie i rozumienia świata.

Projekcja i warsztaty dla dzieci odbywać się będą w różnych grupach wiekowych. Ilość miejsc w warsztatach ograniczona. Zapisy prowadzone są na dwa tygodnie przed datą seansu pod numerem telefonu: 22/300 48 00 wew.1

Najbliższe seanse w Rodzinnym Klubie Filmowym:

30 września – „Nowy” KUP BILET

Pierwszy tydzień w nowej szkole zdecydowanie nie układa się po myśli Benoit. Dostaje mu się od grupy Charlesa – najpopularniejszego chłopaka w szkole – i jego bandy. A na dodatek chcą się z nim zadawać tylko kujony. Na szczęście pojawia się Johanna – dziewczyna ze Szwecji, w której Benoit się podkochuje. Przyjaźnią się, ale dziewczynka stopniowo zaczyna coraz bardziej trzymać się z bandą Charlesa. Czy Benoit zdoła ją zatrzymać dzięki wielkiej imprezie, którą, za namową wujka, organizuje dla całej klasy?

Po seansie odbędzie się dyskusja o tym czy jest odmienność, rówieśnicza presja i prawdziwa przyjaźń. Projekcja filmu dla dzieci w wieku 13+.

7 października – „Villads” KUP BILET

Villads z uwagą słucha starszej siostry, która ciągle narzeka na szkołę i rodziców tęskniących za swoimi szkolnymi latami, ale ponieważ rezolutny chłopiec samodzielnie stara się rozwiązywać problemy życia codziennego, również i w tym przypadku postanawia dzielnie stawić czoła szkolnej rzeczywistości. Szkoła staje się dla Villadsa jeszcze jednym polem bitwy, której reguły trudno zaakceptować, ale z którymi dzięki sprytowi i pomysłowości można żyć.

Projekcja i warsztaty o pierwszych krokach w szkole a także o zasadach i jak z nich korzystać. Zapraszamy dzieci w wieku 6+. Ilość miejsc w warsztatach ograniczona. Obowiązują zapisy: 22/300 48 00 wew.1

21 października – „Little Miss Impossible” KUP BILET

Główna bohaterka filmu Aurora przeżywa okres dojrzewania szczególnie burzliwie. W tym samym czasie jej starsza siostra zaręcza się, a młodsza odnosi sukcesy w szkole. Przytłoczeni zmiennymi nastrojami córki i bezradni wobec jej szkolnych problemów rodzice zaczynają przebąkiwać o szkole z internatem. Zbuntowana dziewczynka nieoczekiwanie znajduje pociechę dołączając do amatorskiego męskiego zespołu rockowego.

Po seansie odbędzie się dyskusja o tym, czym jest pewność siebie w trudnych momentach życia. Projekcja filmu dla dzieci w wieku 12+.