Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

RODZINNY KLUB FILMOWY

Rodzinny Klub Filmowy to nowy projekt BOK-u.  Będą to spotkania filmowe oraz warsztaty artystyczno – psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców prowadzone przez Fundację Generator. Projekcje filmów połączone zostaną z warsztatami realizowanymi w ramach projektu „Mój przyjaciel film”.  Po seansach, które przeznaczone będą dla różnych grup wiekowych, odbywać się będą warsztaty, wykorzystujące różnorodne techniki pracy z dziećmi. Celem warsztatów będzie wspieranie dzieci w rozwijaniu empatii, kreatywności, pewności siebie i rozumienia świata oraz na założeniu, że film jako niesformalizowane narzędzie idealnie sprawdza się w pracy z tak delikatną materią, jaką są emocje i problemy widzów.

Warsztaty dotykać będą pięciu najważniejszych kompetencji społeczno-emocjonalnych, zidentyfikowanych przez specjalistę z dziedziny – Davida Goldmana. Do każdego z tych obszarów dobrany będzie mądry, ale też i ciekawy film, który oglądany będzie z psychologiem jako przewodnikiem, który udzieli wstępnych instrukcji, sprawdzi na bieżąco odbiór filmu przez dzieci, pozostanie czujnym na ich reakcje. Późniejsze warsztaty eksplorować będą potencjał danego filmu, wykorzystując różnorodne techniki pracy z dziećmi – ćwiczenia ruchowe, działania plastyczne, muzyczne, teatralne – do poruszenia wybranego tematu. Ich celem jest wspieranie dzieci w rozwijaniu empatii, kreatywności, pewności siebie i rozumienia świata.

Projekcja i warsztaty dla dzieci odbywać się będą w różnych grupach wiekowych. Ilość miejsc w warsztatach ograniczona. Zapisy prowadzone są na dwa tygodnie przed datą seansu pod numerem telefonu: 22/300 48 00 wew.1

Najbliższe seanse w Rodzinnym Klubie Filmowym:

2.12.2018
Superagentka (6+) reż. Karla von Bengston / 77 min
Gdy dziewczynka przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie. Ma siedem dni na rozwiązanie zagadki drobnych kradzieży. Nowe zadanie będzie doskonałą okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela.
Po projekcji warsztat o tym czym jest pasja i jak ją rozwijać, nawet jeśli dotykają nas różne trudności.