Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

SCENA MAŁEGO WIDZA Z TEATREM BAJ

W Białołęckim Ośrodku Kultury teatr zawsze był ważny. Od 1997 roku działa tu Białołęckie Zagłębie Teatralne, w ramach którego powstało kilkaset nagradzanych w całym kraju spektakli, od 1999 roku organizowany jest Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA, podczas którego spotykają się najlepsze teatry nieinstytucjonalne z całego kraju. BOK jest także jednym z nielicznych ośrodków kultury w Polsce, który od początku do końca sam produkuje swoje przedstawienia teatralne. Na dwóch ogromnych, w pełni przystosowanych do realizacji dużych przedsięwzięć artystycznych scenach odbywają się spektakle teatralne, a także szereg – cieszących się nieustanną popularnością – warsztatów związanych z tą dziedziną sztuki, zarówno dla młodzieży i dorosłych, jak i dla dzieci.

I to właśnie ta najmłodsza widownia zajmuje w BOK-u miejsce szczególne. W 2016 roku wystartowała Scena Małego Widza – cykl teatralny, w ramach którego zapraszamy najlepsze teatry dla dzieci z całej Polski. A ponieważ zapotrzebowanie na spektakle dla dzieci na najwyższym poziomie, przygotowane przez profesjonalne teatry stale rośnie, odbiorcy stają się coraz bardziej wymagający, we wrześniu 2017 r. Białołęcki Ośrodek Kultury rozpoczął współpracę z Teatrem Baj – jednym z najlepszych teatrów dziecięcych w Polsce, który przeniósł się na Białołękę na czas remontu swojej siedziby przy ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze.

Spektakle, w ramach „Sceny Małego Widza z Teatrem Baj”, są wystawiane na scenie BOK-u przy Głębockiej 66. Najbliższe przedstawienie zapowiada się wyjątkowo: będzie to premiera Teatru Baj „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki”.  Premierowe spektakle odbędą się 29 września o godz. 17:00 i 30 września o godz. 11:00.

Bilety już w sprzedaży! Kliknij TUTAJ 

Kolejny spektakl Zima w dolinie muminków” 8-9 grudnia 2018r. , scena Głębocka 66, godz. 11:00