Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

Wolontariat w BOK


WOLONTARIAT W BOK – CZY TO DLA CIEBIE? 

Czekamy na osoby, które chcą realizować i odkrywać pasje, angażując się w działania społeczne i kulturalne. Zapraszamy zarówno uczniów i studentów, którym zależy na poszerzeniu kompetencji zawodowych, jak i specjalistów, którzy chcieliby podzielić się doświadczeniem.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Nabory do programu wolontariatu długoterminowego prowadzimy zwykle dwa razy w roku. Nabory do wolontariatu akcyjnego prowadzimy w zależności od zapotrzebowania (kalendarza wydarzeń i programu realizowanych projektów). Informacje o aktualnych naborach i działaniach znajdziesz poniżej. 

Koordynatorka wolontariatu: Krystyna Bocheńska k.bochenska@bok.waw.pl 

CO ZYSKUJESZ?

Dokument potwierdzający twój wkład w działania Ośrodka, możliwość uczestnictwa w darmowych szkoleniach i warsztatach tematycznych skierowanych do wolontariuszy.

POLECAMY: https://ochotnicy.waw.pl/

_________________

AKTUALNE DZIAŁANIA

2021 WOLONTARIAT W SIECI – projekt realizowany w partnerstwie Białołęckiego Ośrodka Kultury z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy 

Kto mógłby być dobrym ambasadorem książki dla 7-, 9- czy 11-latka? Może jego starszy kolega i koleżanka? A gdzie informacja o świetnych książkach jeszcze nie dociera? Gdzie może zabrzmieć inaczej, zaskakująco i absolutnie nie kojarzyć się z dorosłymi? 

kolaż z wyklejanek dzieci

Wolontariusze BOK oraz Biblioteki (licealiści oraz uczniowie 8 i 7 klasy podstawówki), zdecydowali się sprawdzić w roli osób promujących książki i przygotować filmy na TikToka. Tak zaczęliśmy eksperyment, zabawę i pracę.

kolaż zdjęć

Pierwszy pilotażowy program zrealizowaliśmy w grudniu 2021. Młodzież pracowała z książkami: 

  • Plasterki na tęsknotę
  • A niech to gęś kopnie 
  • Żelazny Olbrzym 

kolaż z prac dzieci

 

CO DALEJ? 

Planujemy kontynuację, spotkania wolontariuszy odbywać się będą w placówkach BOK, głównie w Miejscu Aktywności Lokalnej 3 POKOJE Z KUCHNIĄ (Głębocka 84) oraz w Wypożyczalni dla Dorosłych i Dzieci nr 124 ZIELONA (Berensona 38). Szczegółowe informacje wkrótce. 

 

syrenka warszawska - znak Warszawylogo ochotników warszawskichlogo MAL

 

Działanie finansowane jest ze środków m.st. Warszawy”.