Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

WOLONTARIAT w BOK

WOLONTARIAT W BOK

Czekamy na osoby, które chcą realizować i odkrywać pasje, angażując się w działania społeczne i kulturalne. Zapraszamy zarówno uczniów i studentów, którym zależy na poszerzeniu kompetencji zawodowych, jak i specjalistów, którzy chcieliby podzielić się doświadczeniem.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ

Nabory do programu wolontariatu długoterminowego prowadzimy zwykle dwa razy w roku. Nabory do wolontariatu akcyjnego prowadzimy w zależności od zapotrzebowania (kalendarza wydarzeń i programu realizowanych projektów). Informacje o aktualnych naborach i działaniach znajdziesz poniżej. Szczegółowych informacji udziela Krystyna Bocheńska k.bochenska@bok.waw.pl tel. +48 571352534   

CO ZYSKUJESZ

Dokument potwierdzający twój wkład w działania Ośrodka, możliwość uczestnictwa w darmowych szkoleniach i warsztatach tematycznych skierowanych do wolontariuszy.

POLECAMY https://ochotnicy.waw.pl/

 

AKTUALNIE! ZIMA 2020/2021 Geocaching na Białołęce

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na spędzenie czasu w okresie w pandemii, a jednocześnie dość już masz działań online i chciałbyś czegoś doświadczyć w realu, to zachęcamy Cię do poznania okolicy poprzez geocaching.

Co to jest? Zdarza się, że upraszczamy i mówimy o tym: edukacyjne podchody, szukanie skarbów, gra terenowa… Na całym świecie ukrywane są skrzynki/pojemniki zwane keszami (cache’ami, geocache’ami, geokeszami), które należy odnaleźć. Celem gry jest zachęcenie jej uczestników do odwiedzenia ciekawych lub nieznanych miejsc. Kesze mogą służyć przypomnieniu historii, legend, ciekawostek, tworzeniu zagadek – zależy od inwencji twórcy kesza. Do odnalezienia keszy potrzebne jest urządzenie obsługujące sygnał GPS (np. smartfon) oraz odpowiednia aplikacja. W każdym pojemniku znajduje się dziennik – logbook, czyli swego rodzaju księga gości, w której uczestnik, wpisując swój nick, potwierdza znalezienie kesza. Czasem można również znaleźć drobne upominki czy fanty na wymianę. A jeśli już złapiesz bakcyla, może zechcesz z nami tworzyć nowe ciekawe skrzynki? Właśnie nad tym pracujemy! Białołęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Młodzieżową Radą Dzielnicy Białołęka przygotowuje i z wolontariuszami przygotowuje nowe trasy i skrzynki. Datę kolejnego spotkania online podamy na początku lutego.