Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

Zrealizuj swój pomysł

Działania społeczne i współpraca z mieszkańcami są dla nas niezwykle ważne. Dlatego też od 2016 roku regularnie ogłaszamy „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u” – konkurs na współorganizację wydarzeń we współpracy z Ośrodkiem. Pomysł na konkurs powstał dzięki współpracy BOK-u z Dzielnicową Komisją Dialogu Społecznego, w posiedzeniach której regularnie bierzemy udział. Jak się okazało, inicjatywa BOK-u stała się idealnym rozwiązaniem na dobrą, ale uporządkowaną współpracę z organizacjami pozarządowymi – powstał system, który umożliwił mieszkańcom zgłaszanie własnych pomysłów i współtworzenie programu ośrodka. Dzięki temu zyskaliśmy nowych partnerów do współpracy i mogliśmy rozszerzyć naszą ofertę o ciekawe pomysły, a mieszkańcy znaleźli przestrzeń do działania.

Do konkursu mogą przystąpić organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne oraz osoby fizyczne, które zaprezentują projekty wpisujące się w cele i zakres działalności statutowej Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Zaangażowanie Białołęckiego Ośrodka Kultury we współorganizację nie obejmuje przekazywania wnioskodawcom środków pieniężnych na realizację projektu. Natomiast w uzasadnionych przypadkach Ośrodek może sfinansować wybrany element projektu. Wszelkie koszty związane z udziałem BOK w projekcie muszą zostać zawarte w kosztorysie projektu na podstawie informacji z Cennika najmu pomieszczeń Białołęckiego Ośrodka Kultury oraz na podstawie Regulaminu najmu sprzętu Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Do tej pory w ramach trzech edycji konkursu zostało zrealizowanych 19 artystycznych i zaangażowanych społecznie projektów, które zgromadziły niemal 3000 uczestników. Wystarczy wymienić m.in. Teatr 356, oddolną inicjatywę teatralną rodziców ze Szkoły Podstawowej przy ul. Głębockiej 66, którzy trzykrotnie wystawili na naszych deskach autorskie spektakle teatralne; cykl bezpłatnych warsztatów rozwojowych inicjatywy Białołęka jest kobietą, poruszających kwestie komunikacji międzyludzkiej; konferencje szkoleniowe „Z cukrzycą da się żyć” oraz „Oswoić autyzm” Stowarzyszenia Razem Dla Białołęki; spektakle teatralne kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej; Tańcz z Candelą – cykl warsztatów związanych z kulturą kubańską zorganizowany przez Marię Sitko czy też kilka edycji wyprzedaży garażowej, prowadzonej przez inicjatywę Białołęka jest kobietą.

Kolejnych 10 projektów jest właśnie realizowanych.

Nabór do IV edycji konkursu odbędzie się w styczniu 2018 r.

Szczegółowy regulamin konkursu i wniosek konkursowy zamieścimy w dniu ogłoszenia konkursu.

Zapraszamy do kontaktu

Cezary Noszczyński
c.noszczynski@bok.waw.pl
tel. 603 720 610