Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Projekty

Zrealizuj swój pomysł w BOK-u. IV edycja Konkursu

Białołęcki Ośrodek Kultury ogłasza IV edycję konkursu na współorganizację wydarzeń we współpracy z Ośrodkiem pod tytułem: „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u” oraz zaprasza do składania ofert.

Działania społeczne i współpraca z mieszkańcami są dla nas niezwykle ważne. Dlatego też od 2016 roku regularnie ogłaszamy „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u” – konkurs na współorganizację wydarzeń we współpracy z Ośrodkiem. Pomysł na konkurs powstał dzięki współpracy BOK-u z Dzielnicową Komisją Dialogu Społecznego, w posiedzeniach której regularnie bierzemy udział. Jak się okazało, inicjatywa BOK-u stała się idealnym rozwiązaniem na dobrą, ale uporządkowaną współpracę z organizacjami pozarządowymi – powstał system, który umożliwił mieszkańcom zgłaszanie własnych pomysłów i współtworzenie programu ośrodka. Dzięki temu zyskaliśmy nowych partnerów do współpracy i mogliśmy rozszerzyć naszą ofertę o ciekawe pomysły, a mieszkańcy znaleźli przestrzeń do działania.

Zaangażowanie Białołęckiego Ośrodka Kultury we współorganizację nie obejmuje przekazywania wnioskodawcom środków pieniężnych na realizację projektu. Natomiast w uzasadnionych przypadkach Ośrodek może sfinansować wybrany element projektu. Wszelkie koszty związane z udziałem BOK w projekcie muszą zostać zawarte w kosztorysie projektu na podstawie informacji z Cennika najmu pomieszczeń Białołęckiego Ośrodka Kultury oraz na podstawie Regulaminu najmu sprzętu Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Do tej pory w ramach trzech edycji konkursu zostało zrealizowanych 28 artystycznych i zaangażowanych społecznie projektów, które zgromadziły  ponad 5000 uczestników. Wystarczy wymienić m.in. Teatr 356, oddolną inicjatywę teatralną rodziców ze Szkoły Podstawowej przy ul. Głębockiej 66, którzy czterokrotnie wystawili na naszych deskach autorskie spektakle teatralne; cykl bezpłatnych warsztatów rozwojowych inicjatywy Białołęka jest kobietą, poruszających kwestie komunikacji międzyludzkiej; konferencje szkoleniowe „Z cukrzycą da się żyć” oraz „Oswoić autyzm” Stowarzyszenia Razem Dla Białołęki; spektakle teatralne kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej; Tańcz z Candelą – cykl warsztatów związanych z kulturą kubańską zorganizowany przez Marię Sitko czy też kilka edycji wyprzedaży garażowej, prowadzonej przez inicjatywę Białołęka jest kobietą. W roku 2019 mieliśmy przyjemność współorganizować m.in. Festiwal Chóralny “Just Sing”, Białołęcki Bazar Zabawek Używanych, Piknik Strażacki oraz festiwal białołęckich talentów muzycznych I teatralnych – Młodzi Mistrzowie.

Do konkursu mogą przystąpić organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne oraz osoby fizyczne, które zaprezentują projekty wpisujące się w cele i zakres działalności statutowej Białołęckiego Ośrodka Kultury. Oferta dotyczy inicjatyw realizowanych na terenie Dzielnicy Białołęka  w terminie od 1 marca do 31 grudnia 2019 roku.

Intencją BOK jest rozszerzenie oferty kulturalnej dla mieszkańców Białołęki. Kryteriami priorytetowymi dla wyboru projektów są: wartość artystyczna, oddziaływanie w sferze edukacji kulturalnej i aktywizowanie lokalnej społeczności.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą złożyć więcej niż jeden wniosek. Ocena projektów przez Komisję nastąpi najpóźniej do dnia 7 lutego 2019 roku. Wnioskodawcy o wyniku konkursu zostaną powiadomieni drogą mailową. Wypełnione dokumenty konkursowe należy składać najpóźniej do 20 stycznia 2019 roku w Sekretariacie Białołęckiego Ośrodka Kultury lub w formie podpisanego skanu na maila c.noszczynski@bok.waw.pl.

Szczegółowy regulamin konkursu, wniosek konkursowy oraz zbiór najczęściej zadawanych pytań udostępniamy w dolnej części ogłoszenia.

Szczegółowy regulamin konkursu, wniosek konkursowy, FAQ oraz obowiązek informacyjny w załączonych w linkach dokumentach.

Wniosek konkursowy

FAQ
Regulamin Zrealizuj swój pomysł w BOK-u
Obowiązek informacyjny 2019

Zapraszamy do kontaktu!

Cezary Noszczyński
c.noszczynski@bok.waw.pl
tel. 603 720 610