Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

5. urodziny Kina na boku

Gdzie: van Gogha 1.    Kiedy: 26 października 2019, godz. 15:00

5. URODZINY KINA NA BOKU

Sobota, 26 października, godz. 15:00-20:00, van Gogha 1

Wstęp jest wolny – na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc w kasach (od 14 października), pozostałe wydarzenia nie wymagają zapisów, ilość miejsc jest ograniczona.

 

Kino na boku ma już pięć lat! Z tej okazji zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania – oczywiście w filmowym stylu. Czekają na Was:

  • bezpłatne seanse filmowe (ilość miejsc ograniczona)

„Dumbo” reż. Tim Burton (godz. 16:00)

Poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Właściciel podupadającego cyrku (Danny DeVito) zatrudnia byłego artystę, Holta Farriera (Colin Farrell) do opieki nad nowonarodzonym słonikiem, wyśmiewanym z powodu ogromnych uszu. Kiedy jednak okazuje się, że Dumbo potrafi latać, cyrk zaczyna odnosić niezwykłe sukcesy. Bohaterowie na swojej drodze spotykają rzutkiego przedsiębiorcę V.A. Vandevere’a (Michael Keaton), który chce uczynić słonia główną atrakcją niesamowitego parku rozrywki o nazwie Dreamland. Dumbo odnosi tam spektakularne sukcesy, występując u boku zjawiskowej mistrzyni akrobacji, Colette Marchant (Eva Green). Sielanka trwa do czasu, kiedy Holt odkrywa, że pod magiczną powłoką Dreamlandu kryją się mroczne sekrety.

„Ad Astra ” reż. James Gray (godz. 18:15)

Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swojego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W trakcie podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie.
  • rodzinny warsztat „Stwórz swój własny plakat filmowy!” (godz. 15:00-15:45), wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc w kasach BOK – od 14.10.

Do wspólnej zabawy zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, rodzeństwa. Będą mieli szansę stworzyć plakat do komedii romantycznej, filmu sensacyjnego, przygodowego lub animowanego. W twórczej pracy wykorzystamy techniki mieszane, w tym technikę kolażu. Zajęcia poprowadzi Ewa Cieniak.

  • plakatobranie
  • drobny, słodki poczęstunek.