Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

BAJKOPODRÓŻE. TWÓRCZE CZYTANKI

Gdzie: Głębocka 66.    Kiedy: 8 grudnia

Zapraszamy na spektakl teatralny „Magiczny Medalion” (4+) w wykonaniu Grupy Zaplecze wraz z warsztatami rodzinnymi (6+).

Niedziela, 8 grudnia godz. 11:00, Głębocka 66

Wstęp wolny. Na spektakl  obowiązuje  rezerwacja miejsc. Można to zrobić online. Zarezerwowany bilet należy odebrać osobiście w kasie BOK w ciągu 3 dni od dokonania rezerwacji. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 2. Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Zapisy od 23 listopada 2019 r.

 

SPEKTAKL: Przedstawienie inspirowane opowiadaniem I.B. Singera „Rabi Leib i czarownica Kunegunda”. Magiczny Medalion jest opowieścią o wzajemnym przenikaniu się dobra i zła. Leib, młody Żyd, za pomoc kupcom, skrzywdzonym przez złą czarownicę otrzymuje medalion. Jak się okaże, przedmiot posiada magiczne moce, które w połączeniu ze szlachetnością Leiba pokonują zło. Inicjatorem wszystkich zdarzeń jest sprytny Troll, który od początku do końca historii urzeczywistnia wcześniej obmyślany plan. Doprowadza do przemiany złej czarownicy Kunegundy w piękną dziewczynę. Jak to w bajkach bywa, dobro i tym razem zwycięża. Inspiracją do powstania scenariusza były opowiadania I.B. Singera, które w czytelny sposób nasycone są elementami przenikania kultur.

WARSZTATY: Podczas warsztatów każdy będzie miał szanse zrobić medalion, który zawiśnie na szyi albo przy pasku. Czy ten nasz, zrobiony, będzie równie magiczny jak medalion Leiba? Czy i my podarujemy go w prezencie komuś, komu życzymy dobrze?