Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

II. Białołęka Kulturalna

Zapraszamy na dwa wspaniałe dni, odkrywania kultury prezentowanej przez naszych Sąsiadów. Wybitni Mieszkańcy Dzielnicy zaprezentują się już po raz drugi. W programie: wydarzenia familijne, pokazy teatralne, koncerty. Każdy mieszkaniec Białołęki znajdzie coś dla siebie. 24 marca, przed koncertem finałowym Ani Rusowicz uhonorujemy zwycięzców konkursu „Aktywni na rzecz Białołęki”.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. 

Na KAŻDE wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek od 31.01.2019 *

PROGRAM:

23 lutego

10:00/  van Gogha 1

Opowieść o moim Golemie (spektakl i warsztaty teatralne dla dzieci)
Grupa Zaplecze 
                 

Zapraszamy w podróż do krainy ludowych legend…Poznajcie historię Rebe Lwa, który przez dziesięciolecia bezskutecznie próbuje stworzyć Golema. Pewnego dnia udaje mu się to, co więcej, postać z gliny ożywa! Dobra wieść roznosi się po okolicznych miasteczkach, niestety, dociera także do złego i chciwego czarnoksiężnika Haim, który w nadziei, że Golem okaże się postacią bez litości, pragnie wykorzystać go jako postrach, by pomnożyć swój majątek. W historię wprowadza nas rodzeństwo, Franek i Zosia, których losy w zaskakujący sposób łączą się opowieścią.
Wraz z nimi spróbujemy odkryć, czy Golem rzeczywiście okaże się bezduszną istotą?
Po spektaklu odbędą się warsztaty dla dzieci, na których wspólnie spróbujemy stworzyć Golema.

Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

13:00/  van Gogha 1

Wniebowzięte (komedia dla dorosłych)
Monika Nowogrodzka, Ewa Ostrowska – Kunert
                

Dwie stewardessy. Jeden hotel. Jedna szalona noc. Jedno marzenie …i coraz więcej przeszkód na drodze do jego spełnienia! Czy Iwona i Ilona wyrwą się ze szponów demonicznej Kociborskiej i odlecą za ocean? Co na to kapitan Jacek? A może nic nie jest tu tym, czym się wydaje? „Wniebowzięte” to nowy rodzaj komedii – napisanej i przygotowanej, a jednocześnie otwartej na improwizację i żywy kontakt z publicznością! Prosimy zapiąć pasy i nie rozpinać ich, dopóki spektakl nie przestanie kołować na dobre!

Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

 16:00 / sala konferencyjna Urzędu Dzielnicy Białołęka, Modlińska 197

Spotkanie wokół książkiJakubowy Tarchomiński Kościół” oraz „Białołęka w wycinkach
KoncertJak przygoda to tylko w Warszawie

Bartek Włodkowski i Przyjaciele

Przypadający w 2018 roku wyjątkowy jubileusz 500-lecia wzniesienia gotyckiego kościoła św. Jakuba na Tarchominie, będącego najstarszym oryginalnym budynkiem gotyckim w obecnych granicach Warszawy, zaowocował wieloma inicjatywami. Jedną z nich jest wydana staraniem Urzędu Dzielnicy Białołęka i Fundacji Ave książka opisująca dzieje tej niezwykłej świątyni oraz wystawa przepięknych zdjęć zabytku autorstwa znakomitych fotografików Filipa Marka Klimaszewskiego, Dariusza Mysłowskiego oraz Macieja Zawistowskiego. Zapraszamy na spotkanie promocyjne z „jakubowymi opowieściami”. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja varsavianistycznej publikacji z wycinkami prasowymi dotyczącymi dzielnicy od końca XVIII wieku do początku poprzedniego stulecia.
Uczestnicy otrzymają bezpłatnie egzemplarze książek.
Po spotkaniu odbędzie się koncert piosenek warszawskich, które w nowatorskich aranżacjach Jerzego Cembrzyńskiego zaprezentują artyści Filharmonii Narodowej: Emil Zwoliński, zespół Con Passione oraz chóry Ars Chori i Ave, w wykonaniu na głos solowy, chór mieszany oraz skrzypce, saksofon, gitarę i kontrabas.
wstęp wolny

  19:00 / 3 Pokoje z kuchnią – Głębocka 84

Bóg mordu (spektakl teatralny dla dorosłych)
Zespół Teatru 13

Szykuje się dużo śmiechu! Po szkolnym incydencie, w którym jeden chłopiec wybił drugiemu dwa przednie zęby, ich rodzice spotykają się, aby sporządzić oświadczenie dla agencji ubezpieczeniowej. Dwa spokojne małżeństwa, dużo kurtuazji i konwenansów – czy może wydarzyć się coś złego? Stopniowo grzeczność zaczyna ustępować miejsca nerwom, frustracji i…rękoczynom. „Bóg mordu” to świetnie napisany tekst, rozpisany na popisowy kwartet aktorski. Jeden z najgłośniejszych utworów Yasminy Rezy. Inscenizacja Zespołu Teatru 13 po raz pierwszy w nowej lokalizacji. Kto wie, co stanie się podczas tego spotkania?

Na spektakl obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.

20:00/ van Gogha 1

Kuba Jurzyk z zespołem
Koncert

Po raz pierwszy na Białołęce, Kuba wraz z zespołem, zagrają swój autorski materiał. Przygotowania do wydania krążka idą pełną parą. Artysta w swojej twórczości stawia na jakość, szczerość oraz przekaz. Singiel „Uzależniony” jest propozycją, która łączy te trzy cechy. Niebanalny utwór o trudnej miłości może stać się początkiem wspaniałej przygody, w którą wyruszycie podczas koncertu festiwalowego. Uzależnicie się od tego spotkania!

Na koncert obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

 

24 lutego

10:00/ Głębocka 66

Bajka z morałem w tle (spektakl teatralny dla dzieci)
Teatr 356

…Niewielka kraina blaskiem miłości pokryta,
A w niej czarownica, królewna i kosmita…
No może z tym kosmitą to lekka przesada ,
bo kosmita różową smoczycą się okazał…

Przedstawienie niesie treści wielkiej wagi:
– szacunek, empatia, skromność i braterstwo.
Nie jeden bohater zdanie swoje zmienił
i jak za dotknięciem różdżki się odmienił…
Co przyniesie finał dowiedzcie się sami .
Na kolejne przedstawienie SERDECZNIE ZAPRASZAMY 🙂

Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.

11:00 / Głębocka 66

Świat według Czochera
Widowisko improwizowane dla dzieci
             

Najbardziej utalentowana Pacynka Białołęki zagości na festiwalowej scenie, by bawić, cieszyć i zarażać dobrą energią. Improwizowana próba spektaklu, który nigdy nie będzie miał oficjalnej premiery. Jaki jest „Świat według Czochera”? Zapraszamy na kosmiczną podróż; nieziemska zabawa gwarantowana!

Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2. 

11:00 / van Gogha 1/Kino na BOKU

Mali Giganci 2D (5+)
seans dla dzieci
   

Mali giganci, to produkcja, która przeniesie was w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w tytanicznej walce o przetrwanie.

Na seans obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

12:00 / van Gogha 1/Kino na BOKU

Spacer z Dinozaurami 2D (5+)
seans dla dzieci
             

Spacer z dinozaurami to pełen akcji dokument opowiadający o rodzinie Pachyrhinosaurusów, które rozpoczynają swoją epicką wędrówkę. Ten niezwykły dokument, czerpiąc z najnowszych naukowych badań, przywraca do życia wymarłe przed wiekami stworzenia, dając nam niezapomnianą możliwość obcowania z nimi na dużym ekranie.

Na seans obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

 15:00 (Objazdówka) / Start: Metro Młociny

Wycieczka historyczna zabytkowym “ogórkiem”

Organizator: Fundacja AVE

Dwugodzinna wyprawa po Białołęce zabytkowym ogórkiem szlakiem miejsc i wydarzeń, które pojawiały się w artykułach w prasie warszawskiej XVIII i XIX wieku. Uczestnicy dowiedzą się m.in. gdzie miało miejsce lądowanie balonu, gdzie testowano kosiarkę Woodera oraz czym wsławił się pewien żołnierz z 1831 roku, który 24 lutego brał udział w Bitwie pod Białołęką.
Prowadzi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji Ave. Start z przystanku autobusowego „Metro Młociny 04”, możliwość dołączenia o g. 15.15 przy Głębockiej 66 (przed siedzibą BOK). Koniec o g. 17.30 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ulicy van Gogha 1.

Liczba miejsc na wycieczkę ograniczona, obowiązują zapisy na stronie www.fundacjaave.pl lub mailowo: avetki@wp.pl

18:00 / van Gogha 1/Kino na BOKU

Arktyka (16+)
seans dla dorosłych
            

W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje mu niewielką nadzieję na ratunek. W roli głównej wystąpił jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych aktorów – Mads Mikkelsen, kreując wiarygodną postać w głęboko wciągającej i trzymającej w napięciu historii.

Na seans obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

19:00 / Głębocka 66

Gala Finałowa Festiwalu i koncert Ani Rusowicz
Gala Finałowa, to uhonorowanie laureatów konkursu Aktywni na rzecz Białołęki. Gala, która stanowi podziękowanie dla tych, którzy są kreatorami kultury i sztuki. W dzielnicy Białołęka mieszka wielu artystów, twórców, społeczników i aktywistów. Festiwal Białołęka Kulturalna, to ich święto, które nie tylko odsłania twórczy potencjał dzielnicy, ale także wielu z nich daje możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością.

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, autorka tekstów ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając trzy płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Koncerty w kraju i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.
Ania Rusowicz– śpiew, klawisze
Hubert Gasiul– perkusja
Stanisław Wróbel – bas
Paweł Zalewski – gitara
Sebastian Stanny – saksofon
Rafał Gańko – trąbka

Na koncert obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.*

Wydarzenie finałowe (koncert Ani Rusowicz+gala) objęte jest akcją WYCHODZĘ Z RODZICAMI, podczas którego animatorzy zapewniają opiekę na dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu (22) 300 48 00 wewn. 1 lub 2. 

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie imprezy