Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

Kino Głębocka 66 | Filmowa Rozgrzewka

KINO GŁĘBOCKA 66 ZAPRASZA NA FILMOWĄ ROZGRZEWKĘ!

Kino bez reklam, przyjazne rodzicom, z porankami dla dzieci, oferujące spotkania
z interesującymi ludźmi świata kinematografii – na Białołęce powstaje nowe, wyjątkowe miejsce! To Kino Głębocka 66.

Oficjalne, uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 11 września. Wcześniej jednak Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza na sierpniową, filmową rozgrzewkę w doskonałym wydaniu! Co czeka na publiczność?

Poranek Kinowy: „Scooby-Doo” reż. Tony Cervone, 93′, 1 sierpnia godz. 11

W pierwszej kinowej animacji ze Scooby-Doo w roli głównej poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki. „Scooby-Doo!” pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego
i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną „apsokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał.

 

Poranek Kinowy: „Paskudy. UglyDolls” reż. Kelly Asbury, 22 sierpnia godz. 11

Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonym na uboczu Paskudowie. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało. Ona pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudy nie mogą trafiać do rąk dzieciaków. Razem z grupą przyjaciół przedostaje się do skostniałego, pełnego reguł miasta lalek idealnych. Wszystko tu jest eleganckie, symetryczne, ale zimne i pozbawione uroku. Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym by być wspaniałym?! Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie, by nieść radość dzieciom? No raczej, bo przecież PASKUDNE JEST CUDNE!

 

Dyskusyjny Klub Filmowy: „Ostatni Komers” reż. Dawid Nickel, 13 sierpnia godz. 18

Akcja filmu rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi. W rolach głównych: Sandra Drzymalska, Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki, Agnieszka Żulewska, Nel Kaczmarek, Jakub Wróblewski, Zofia Świątkiewicz i Dobromir Dymecki.

 

Dyskusyjny Klub Filmowy: „Supernova” reż. Harry Macqueen, 14 sierpnia godz. 18

Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.

 

Na wszystkie wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w dniu wydarzenia w Kasie BOK.

 

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego poprowadzi Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, historyk kina, wykładowca akademicki, autor książek.

Łukasz Maciejewski

Dyrektor artystyczny festiwali Kino na Granicy w Cieszynie oraz Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim, kurator programowy festiwalu Tofifest w Toruniu.

Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych „Fipresci” oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych. Laureat medali „Polonia Minor” oraz „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wykładowca na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowym w Łodzi (za osiągnięcia pedagogiczne czterokrotnie wyróżniony Nagrodą Rektora pierwszego stopnia), członek Rady Programowej AMA Film Academy.

Członek kapituły „Paszportów Polityki” oraz Nagrody im. Stefana Treugutta dla najlepszego Teatru Telewizji, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, kurator filmowy Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie.

Laureat wielu nagród i wyróżnień: dwukrotny laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (czterokrotnie nominowany do tej nagrody), laureat „Złotej Róży”, statuetki „Uskrzydlonego”, „Dziennikarskiej Weny”, „ArtKciuka”, pięciokrotnie nominowany do tytułu „Człowieka Roku Małopolski” w kategorii kultura.

Jest stałym felietonistą i recenzentem portalu „Onet”, publikuje w „Kalejdoskopie”, „Krakowie”, „Teatrze”, „Magazynie ZAIKS”, „Dialogu”. Stały komentator „Nowego Tygodnika Kulturalnego” oraz „Aktualności Filmowych” Canal Plus. Doradca programowy Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, współpracownik m.in. Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu, Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Moderator i współorganizator blisko tysiąca festiwali i przeglądów filmowych w Polsce i w Europie. Juror kilkudziesięciu festiwali filmowych, m.in. w Rabacie, Montrealu, Karlovych Varach, Podgoricy, Agadirze, Skopje, Cottbus, Austin i Pusanie.

Autor lub współautor kilkudziesięciu książek, między innymi: „Przygoda myśli. Rozmowy obok filmu” (2009), „Wszystko jest lekko dziwne. Jerzy Radziwiłowicz w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim” (2012), „Aktorki. Spotkania” (2012), „Flirtując z życiem. Danuta Stenka w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim” (2013), „Aktorki. Portrety” (2015), „Aktorki. Odkrycia” (2017), „Krystian Lupa, Łukasz Maciejewski, Koniec świata wartości. The end of the world of values” (2017), „Wpadnij, to pogadamy… Rozmowy Łukasza Maciejewskiego z Krzysztofem Orzechowskim” (2020).

 

Kino Głębocka 66 to projekt zrealizowany dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Miasta Warszawa. Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj: https://bo.um.warszawa.pl/projekt/20680?user=