Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

Młodzi Mistrzowie 2018

Gdzie: Głębocka 66.    Kiedy: 22 i 29.05.2018 godz. 11.00 - 14.00

Młodzi Mistrzowie 2018

Zapraszamy do udziału w I Białołęckim Przeglądzie Szkolnych Form Teatralnych i Muzycznych  „Młodzi Mistrzowie”. Celem konkursu jest promocja pasji i talentów artystycznych uczniów białołęckich szkół. Przegląd ma na celu pokazanie, jak działają  białołęckie podstawowe i oddziały gimnazjalne w zakresie rozwijania pasji artystycznych dzieci i młodzieży.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenia Moja Białołęka. Wydarzenie odbędzie się w ramach konkursu na współorganizację wydarzeń z Białołęckim Ośrodkiem Kultury „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”.  Patronat honorowy objęła  burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. 

Przegląd odbędzie się w dwóch kategoriach artystycznych:

  1. muzycznej – dla zespołów i solistów
  2. teatralnej – dla grup teatralnych.

Zespoły muzyczne, soliści i grupy teatralne prezentują się w trzech kategoriach wiekowych:

  1.  klasy I-III
  2.  klasy IV – VI, klasy
  3.  VII i oddziały gimnazjalne II, III.

Do dnia 7 maja do godz. 16 zainteresowane szkoły przesyłają zgłoszenia oraz nagrania występów muzycznych i przedstawień teatralnych do Białołęckiego Ośrodka Kultury na adres e-mail: c.noszczynski@bok.waw.pl Prace zostają poddane ocenie młodzieżowemu Jury, a wśród Jurorów znajdą się uczniowie warszawskich szkół artystycznych. Młodzieżowych Jurorów wspierać będą eksperci: zawodowi muzycy, kompozytorzy, aktorzy i nauczyciele m.in. Teresa Ostaszewska, Marcin Marcinowicz, Gabriel Mania.

Uczestnicy zakwalifikowani przez Jury do finału wystąpią na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej 66 dnia:

  1. 22 maja odbędzie się  finał w kategorii muzycznej,
  2. 29 maja odbędzie się finał w kategorii teatralnej.

Na finałowych uczestników konkursu czekać będą statuetki, dyplomy i bezpłatne wejściówki do kina na jeden z wybranych seansów.

Współorganizatorem wydarzenia są:

  1. Białołęcki Ośrodek Kultury,
  2. Szkoła Podstawowa Nr 112 Marii Kownackiej,
  3. Szkoła Podstawowa Nr 368 Polskich Olimpijczyków.

Partnerami naszego projektu (w charakterze Jurorów) jest młodzież z klasy V Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza i młodzież z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. Con fuoco. Partnerem eksperckim wspierającym młodzież w ocenach są przedstawiciele artystów Teatru Baj.

UWAGA: zmiana regulaminu konkursu. Pobierz nowy.

Regulamin MM