Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

Monika Borzym – Radiohedonistycznie

Gdzie: Głębocka 66.    Kiedy: 22.11.2020, godz. 19:00

Monika Borzym – Radiohedonistycznie

Białołęckie Wieczory Jazzowe

Niedziela, 22 listopada godz. 19:00, Głębocka 66

Bilety: N:80 zł, U:60 zł

 

W ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych na scenie BOK zaprezentuje się Monika Borzym, jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia. Wokalistka urodziła się w 1990 roku, a na swoim koncie ma już pięć solowych płyt. Pierwsze dwie („GirlTalk” i„My Place”) nagrane w USA, ale docenione przez polską publiczność;  uzyskały status „platynowych”. Monika podczas nagrań współpracowała z największymi i najwybitniejszymi muzykami polskiego i światowego jazzu, m.in. Johnem Scofieldem i  Mitchellem Longiem, nowojorskim producentem Devinem Greenwoodem (Norah Jones,Amos Lee, Melody Gardot), gitarzystą Larrym Campbellem (znany ze współpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), kontrabasistą Robertem Kubiszynem,  perkusistą Michałem Bryndalem i altowiolistą Michałem  Zaborskim (Atom StringQuartet).

Album „Back To The Garden” z piosenkami Joni Mitchell , wydany w 2016 roku uzyskał status „złotej płyty”. W 2017 roku ukazała się płyta „Jestem Przestrzeń” wydana przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Monika zaśpiewała wiersze Anny Świrszczyńskiej do muzyki Mariusza Obijalskiego. W nagraniach wzięli udział m.in. John Scofield, Mariusz Obijalski, Robert Kubiszyn.

Rok później ukazała się płyta „RADIOHEDONISTYCZNIE – LIVE in WYTWÓRNIA”. Materiał z tego krążka zostanie zaprezentowany białołęckiej publiczności. Kto kocha Radiohead, kto ceni twórczość Moniki Borzym ten z pewnością pokocha tę płytę.   Utwory Thoma Yorka i Johna Greenwooda zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka – jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia,  zdobywcę Fryderyków i trójkowych Mateuszy. Zaśpiewane przejmująco przez wielką fankę Radiohead – Monikę Borzym. Ze współpracy tej dwójki mogło wyniknąć tylko coś spektakularnego i na najwyższym poziomie – taki właśnie jest album RADIOHEADYCZNIE. Dziewięć utworów Radiohead z różnych etapów twórczości i jeden utwór zespołu Hey zostało zaaranżowanych przez Nikolę na dość nietypowy skład muzyczny: 3 waltornie, klarnet basowy, violi da gamba i jazzowe Trio Stryjo.

Wydarzenie objęte jest akcją WYCHODZĘ Z RODZICAMI, podczas której animatorzy zapewniają opiekę na dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu (22) 300 48 00 wewn. 2.  Start zapisów: 8 listopada.