Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

XX Festiwal Teatrów Niezależnych Garderoba

Znamy wyniki eliminacji do 20. jubileuszowej edycji Festiwalu Teatrów Niezależnych GARDEROBA, który odbędzie się w dniach 21-23.03.2019 r.

Z 60 przesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła finalistów, którzy będą prezentować swe spektakle na scenach BOK i konkurować o Grand Prix. Nagroda trafi również do najlepszego reżysera oraz aktorów.

W tym roku o Grand Prix Festiwalu konkurować będą (w kolejności alfabetycznej):

  1. Dziwaczki  DZIWACZKI
  2. Gwoli Jakiejś Tajemnicy Teatr Tetraedr
  3. Motyl – Publiczna Egzekucja z muzyką na żywo Teatr Zamiast
  4. Prezydent w kłopotach Teatr Pijana Sypialnia
  5. Raport Panika Arti Grabowski
  6. Rzeczy Psychoteatr  
  7. Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin              
  8. Wanda Wasilewska Fundacja Rezonanse Kultury

Serdecznie dziękujemy wszystkim  teatrom  za podzielenie się z nami swoją Twórczością. Wybór w tym roku był wyjątkowo trudny – bo też i ilość zgłoszeń była wyjątkowa duża. Komisja konkursowa jest w  pełni uznania dla pracy, pomysłów i wyobraźni wszystkich zgłoszonych do festiwalu zespołów. Kryterium wyboru wyznaczały walory artystyczne  i wykonawcze,  siła scenicznego przekazu, ale i  różnorodność programu XX edycji Festiwalu. 

W tym roku w Jury Festiwalowym zasiądą:

Roma Gąsiorowska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, absolwentka Wydziału Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zdobywczyni Złotych Lwów i Złotej Kaczki za najlepszą rolę kobiecą („Ki” w 2011 roku). Szerszej publiczności znana z takich produkcji, jak: „Wojna polsko-ruska”, „Listy do M.”, „Sala Samobójców”, „Warsaw by night”, „Córki dancingu”.

prof. dr hab. Jacek Kopciński – historyk literatury, dramatolog i krytyk teatralny. Od 2006 roku redaktor naczelny miesięcznika „Teatr”. Profesor Instytutu Badań Literackich PAN.

Janusz Opryński – reżyser teatralny, dyrektor Festiwalu Konfrontacje Teatralne, zastępca dyrektora Centrum Kultury w Lublinie do spraw artystycznych, kierownik artystyczny Teatru Provisorium.

W programie festiwalu jak zwykle nie zabraknie imprez towarzyszących. W ramach pokazu mistrzowskiego Teatr Wierszalin zagra spektakl „Dziady – Noc Druga”. Pozakonkursowo zaprezentują się Teatr Brama z pokazem specjalnym „Ghost Dance” oraz (w spektaklu towarzyszącym) reprezentujący gospodarzy festiwalu Zespół Teatru 13 w sztuce „Bóg Mordu”. 

Informacje o festiwalu TUTAJ.

Kontakt: a.muczyn@bok.waw.pl, tel. 607380184