Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

„Szuflada młodego artysty” | wystawa prac uczestników Małej Akademii Sztuki+

Zabieramy Was w podróż wokół sztuki – bez wychodzenia z domu. Przez najbliższe tygodnie na Facebooku Białołęckiego Ośrodka Kultury (tutaj) będziecie mogli oglądać prace uczestników zajęć Mała Akademia Sztuki+ ! Codziennie będziemy Wam serwować jedno dzieło naszych młodych twórców. Zapraszamy!

Zajęcia Małej Akademii Sztuki+ prowadzi Joanna Dulla.

O wystawie:

Zupełnie nowa sytuacja globalnej pandemii w jakiej wszyscy się znaleźliśmy zmusiła nas do pozostania w domu. Zostaliśmy odizolowani, odcięci od rówieśników i życia społecznego. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży przenieśliśmy zajęcia Rysunku i Malarstwa do strefy wirtualnej. Przeprowadzenie warsztatów wymagało modyfikacji programu nauczania i dostosowania ich do warunków domowych kursantów. Ćwiczenia techniczne zamieniliśmy na takie, które rozwijały i pobudzały kreatywność uczestników, a także wzbogaciły ich wiedzę o zagadnienia z historii sztuki. Po roku mamy przyjemność zaprezentować państwu efekty naszej pracy.

Tematami naszych zajęć były między innymi epoki i kierunki w sztuce, takie jak renesans, barok, secesja i impresjonizm. Uczestnicy zajęć zostali wprowadzeni w ogólne założenia zagadnień skupiając się na problemach plastycznych takich jak: kolor, klimat, faktura, światło i cień. Materiał dydaktyczny obejmował również eksperymenty z formą wyrazu artystycznego. Kursanci mieli możliwość zmierzenia się z różnymi gałęziami pracy artystycznej. W ramach tych tematów zostały zrealizowane kolaże, asamblaże, ilustracje, projekty scenografii i kostiumów.

Autorami prezentowanych prac są: Anna Maria Żuchowska, Jagoda Płatek, Filip Czarnecki, Zuzanna Bożek, Magdalena Martyńska , Roszkowska Anastazja.

Wszystkie prace uczestników cechuje niezwykła dojrzałość artystyczna. Na pierwszy rzut oka można dostrzec ogromny postęp jaki udało się wypracować uczestnikom, mimo tak trudnej sytuacji.

Zapraszamy do oglądania prac naszych podopiecznych. Zachęcamy do zadawania pytań młodym twórcom i brania aktywnego udziału w wydarzeniu.

Tematy, których między innymi będziemy prezentować:

1. Asamblaż.
2.Projekty scenografii inspirowanej Alicją w Krainie Czarów.
3.Projekty Kostiumów inspirowanej Alicją w Krainie Czarów.
4.Renesans.
5.Barokowy autoportret.
6.Secesja.
7.Impresjonizm.
8.Pointylizm.
9.Rokoko.
10.Kolaż.
11.Faktura.
12.Ekspresja i węgiel.
13.Ilustracja- na podstawie Opowieści Wigilijnej.