Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

TRYPTYK STOLARSKI. PREMIERA FILMOWA (16+)

Niedziela, 13 czerwca godz. 19, Kino na boku (van Gogha 1)

Wstęp jest bezpłatny (obowiązuje rezerwacja miejsc w kasach BOK od 7 maja)

„TRYPTYK STOLARSKI” to efekt finałowy projektu „ART. FICTION – Białołęckie Zagłębie Teatralne robi film” i pierwsza, niezależna produkcja filmowa Białołęckiego Ośrodka Kultury. Po emisji poszczególnych filmów w sieci, czas na premierę pełnego obrazu na dużym ekranie! Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Łukasz Knap – dziennikarz i krytyk filmowy.

O PROJEKCIE

Artyści Zagłębia oraz zaproszeni goście z Teatru 59 minut, do tej pory mierzyli się głównie z teatralnymi wyzwaniami. Jesienią zeszłego roku mieli okazję sprawdzić się w zupełnie innych rolach. Projekt pozwolił na przejście przez pełen proces powstawania filmu – od  napisania scenariusza po postprodukcję. W efekcie powstały trzy autorskie filmy krótkometrażowe: KRZESŁO,  SZAFA i STÓŁ.  Trzy niezależne, życiowe  historie, które dyskretnie łączą się  nitkami wzajemnych powiązań. Proces pracy przyniósł nie tylko na filmowe debiuty aktorskie, ale także scenopisarskie, reżyserskie, scenograficzne i  producenckie. W trakcie pracy nad filmami nasi aktorzy współpracowali z doświadczonymi artystami z dziedziny sztuki filmowej: Karoliną Szablewską, Waldemarem Balą, Ewą Kanią i Krzysztofem Kalisiakiem.

Więcej informacji znajdziecie w zakładce PROJEKTY [kliknij!]

Filmy zostały zrealizowane  w ramach projektu „Art fiction. Białołęckie Zagłębie Teatralne robi film”, dofinansowanego przez Fundusz Animacji Kultury Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.