Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Wydarzenia

„Zatańczmy tango” – koncert i bezpłatne warsztaty taneczne

Gdzie: van Gogha 1.    Kiedy: 21.06.2019 r., godz 19:00, van Gogha 1

Tango to taniec duszy i ciała. Pochodzi z odległej Argentyny i Urugwaju, gdzie tańczą je młodsi i starsi. Na milongach (tangowych imprezach tanecznych) można zobaczyć, jak osoby w różnym wieku bawią się tańcem i wspólnie nim cieszą. Tango ma bowiem charakter silnie integrujący i włączający. Bezpłatne warsztaty tanga, pełen magii koncert „Tango” to atrakcje, które czekają na mieszkańców Białołęki w projekcie „Zatańczmy tango”. Wydarzenia będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek i umiejętności taneczne.

Warsztaty
Chętne osoby będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach tanecznych (28.05, 11.06., 18.06.2019 r.) przy ul. van Gogha 1, które poprowadzi polsko – argentyńska para. Zajęcia realizowane będą w formule międzypokoleniowej, obowiązują zapisy (kontakt@polskietango.pl, telefon: 503 152 129).

Koncert „Tango” – 21.06.2019 r., godz 19:00
Tego wieczoru w Białołęckim Ośrodku Kultury (van Gogha 1) usłyszeć będzie można zarówno tanga argentyńskie, jak i polskie. Wystąpi Magdalena Lechowska i Mateusz Chmielewski – niezwykłe połączenie lirycznej gry na akordeonie oraz temperamentnego śpiewu. Charyzmatyczna wokalistka Magdalena Lechowska to polka o latynoskiej duszy. Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. W 2018 roku wydała swoją drugą płytę pt. TANGO POLACO, na której można usłyszeć przepiękne polskie tanga w nowych elektronicznych aranżacjach i po hiszpańsku. Magdalena to jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i nadająca polskim tangom latynoamerykański temperament. Akordeonista Mateusz Chmielewski jest absolwentem wydziału instrumentalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, pracując pod okiem wybitnych pedagogów i wirtuozów. Jest stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli. Koncert jest finałem dwumiesięcznego projektu „Zatańczmy tango” realizowanego na terenie dzielnicy Białołęka. Rezerwacja i dystrybucja wejściówek (także online  i telefonicznie) od 1 czerwca. Bilety będą do odbioru w kasie BOKu przy ul. van Gogha 1.

Organizator: Fundacja Kulturo
Współorganizator warsztatów i koncertu: Białołęcki Ośrodek Kultury.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Wydarzenie na Fb: https://www.facebook.com/events/384956858772879/