Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Zajęcia MuzykaOgólnorozwojowe

Gordonki | Głębocka 66

Zapisy wyłącznie przez strefę zajęć lub osobiście w kasie BOK.

Grupa wiekowa: 0-3 lata wraz z rodzicem / opiekunem

Termin: czwartek godz. 16 – 16.40

Czas trwania: 40 min

Koszt zajęć: 120 zł / miesiąc / rodzic + 1 dziecko (każde kolejne dziecko + 25 zł), 30 zł / pojedyncze zajęcia / rodzic + 1 dziecko

 

Zapraszamy na zajęcia umuzykalniające z elementami metody Gordona, stworzone z myślą o dzieciach od 0 do 3 lat. Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom morza dźwięków, w które wspólnie wpływamy poprzez głos i swobodny ruch. Na zajęciach dużo śpiewamy i dużo się ruszamy!

Przez pierwsze 10 minut, przy dźwiękach drobnych instrumentów i śpiewanych melodii, trwa adaptacja dzieci do nowego miejsca, przywitanie. Jest to też czas na ewentualne pytania i rozmowy z rodzicami. Dzieciom przedstawiane są różne skale modalne, sfery rytmiczne, metra trójdzielne i dwudzielne, a także nietypowe rytmy. W trakcie zajęć wykorzystywana jest metoda ruchu improwizowanego R. Labana, dlatego towarzyszą nam kolorowe chusty, piłeczki, bańki mydlane, które pobudzają dzieci do spontanicznego poruszania się. Dzieci słuchają, a gdy są już gotowe – intuicyjnie powtarzają podstawowe gamy, skale, rytmy. Przy śpiewie i grze na instrumentach perkusyjnych i na ukulele, uczestnicy odkrywają przyjemność z doświadczania muzyki. Na koniec zajęć śpiewamy piosenki uspokajające i kołysanki, które w łagodny sposób domykają to muzyczne spotkanie.

Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Maluchy coraz chętniej i swobodniej tworzą pierwsze słowa, rytmizują, śpiewają, improwizują. Zajęcia według teorii Gordona mają bogaty słownik melodyczny i rytmiczny, pomagają w lepszej koordynacji ciała w pracy z muzyką. A przede wszystkim – są ogromną przyjemnością i dobrą zabawą dla dzieci i dorosłych!