Uruchom wersję wysokiego kontrastu strony Powiększ wielkość textu na stronie

Zajęcia Ogólnorozwojowe

LOGOjoga ONLINE

Grupy wiekowe:

  • 5-6 lat, niedziela godz. 10:30-11:00
  • 7+, niedziela godz. 11:30-12:00

Czas trwania: 30 min

Miesięczny koszt zajęć: 70 zł

Dzięki ćwiczeniom dzieci poznają odwagę i dumę lwa, radość i wolność motyla, siłę słonia, mądrość żółwia, spryt zająca i zwinność kobry. LOGOjoga to zajęcia, na których łączymy jogę z logopedią. Wspiera harmonijny rozwój, buduje świadomość ciała i jego potrzeb. To także świetna zabawa! Wspólnie robimy minki, nie tylko małpie. Angażujemy całe ciało, zamieniając się w postacie zwierząt, naśladując ich odgłosy. Odgrywając rolę np. stuletniego starego drzewa spoglądającego na otaczający las, szumiących traw czy spokojnego oceanu, uruchamiamy cały aparat mowy, wspomagając prawidłową artykulację.

Mowa wyrasta z ruchu zatem harmonijne, płynne ruchy ciała w przechodzeniu z pozycji do pozycji to płynne ruchy języka w czasie wypowiadania poszczególnych głosek, sylab, wyrazów i zdań. Płynność ruchów ciała – to płynność ruchów języka i warg – narządów artykulacyjnych. Oddychanie, to świadomy wdech nosem i wydech ustami, czyli podstawa płynności mówienia. Wyciszony umysł poprzez rozładowanie napięcia w ciele w czasie przyjmowania różnych pozycji, to wyciszenie, uważność i koncentracja.

Zapisy na zajęcia prowadzone są przez kasy BOK. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu (22) 300 48 00 wew. 1 lub 2. Zachęcamy również do zapoznania się z regulaminem zajęć.